OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9 lipca 2017 – 14 Niedziela Zwykła

– w środę wspomnienie Św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa, męczennika

– w czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

– w sobotę wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa, doktora Kościoła

1… Przed tygodniem odbyła się w naszej parafii wizyta kanoniczna ks. bpa Jana Piotrowskiego. Pasterz diecezji spotkał się z grupami i wspólnotami parafialnymi, udzielił specjalnego błogosławieństwa dzieciom, modlił się za zmarłych przy grobie ks. Antoniego Żrałka, wybierzmował 25 osób, odwiedził jednego chorego w domu.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowanie tej wizytacji. Dziękuję paniom, które sprzątały plebanię, młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za dekorację, sprzątanie kościoła, chórowi parafialnemu, paniom dbającym o kwiaty na placu kościelnym. Bóg zapłać ks. Arturowi za całoroczną pracę z kandydatami do bierzmowania. Dziękuję za modlitwę i świadectwo wiary, ofiary składane na potrzeby parafii.

Młodzież , która przystąpiła do bierzmowania złożyła dar dla parafii w postaci nowego trybularza i tzw. łódki do okadzenia, a także 2 ornaty na misje. Grupy parafialne przekazały na rzecz misji 1 ornat. Bóg zapłać.

2…. W czwartek 13 lipca o godz. 19.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Figura Matki jest już ubrana dlatego prosimy mieszkańców Trzcianek tylko o  niesienie figurki Matki Bożej.

3… Na prośbę wielu parafian zamontowaliśmy pod ławkami małe haczyki na parasole, torebki, czy okrycia głowy.

4….W sobotę od rana na placu przy plebanii możemy składać zużuty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zachęcamy do tej zbiórki, gdyż zyski z  elektrośmieci są przeznaczone na potrzeby polskich misji na świecie.