OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6.08. 2016 – Święto Przemienienia Pańskiego

6.08. 2016 –  Święto Przemienienia Pańskiego

1. W liturgii w tym tygodniu: w wtorek wspomnienie Św. Dominika kapłana,, w środę Św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy – patronki Europy, w czwartek święto Św. Wawrzyńca diakona, męczennika, w piątek wspomnienie Św. Klary, dziewicy
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 kolejne nabożeństwo Fatimskie. Do ubrania i niesienia figurki zapraszamy mieszkańców Markowizny.
  3. Co roku wierni dekanatu Kielce Południe z 4 na 5 września czuwają przy cudownym obrazie Matki Boże Częstochowskiej na Jasnej Górze. Jako parafia zamierzamy włączyć się w tę modlitwę. Zapraszamy wszystkich chętnych do wyjazdu i modlitewnego czuwania. Zapisy w zeszycie wystawionym na bocznym ołtarzu. Czuwanie na Jasnej Górze trwa od godz. 21.00 do 3.00.
  4. Dziś wyrusza z Wiślicy Piesza Pielgrzymka Kielecka do Częstochowy. We wtorek pielgrzymi dotrą do Kielc. Pamiętajmy o nich w modlitwie, zwłaszcza, że są wśród nich nasi parafianie. Możemy duchowo  uczestniczyć w pieszej pielgrzymce do Matki Bożej. Zachęcamy do takiej formy udziału. Program znajduje się na specjalnych folderach, które możemy pobrać w zakrystii.
  5. W dniach od 16 do 19 sierpnia b.r. odbędzie się V Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc (z parafii św. Maksymiliana Kolbego), przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Pińczów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów do Częstochowy. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania: dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych – wszystkich,  którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 sierpnia  r.  telefoniczne 723 589 587 lub www.pielgrzymka-rowery.pl
  6. Wspólnota Przystań z Chęcin zaprasza na wieczór uwielbienia. Koncert, odbędzie się 15 sierpnia w godzinach 17. 00 do 22.00. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą w Klasztorze oo. Franciszkanów, następnie na dziedzińcu klasztoru odbędzie się koncert uwielbienia. Gośćmi spotkania będą Magda Anioł wraz z mężem Adamem Szewczykiem, którzy wygłoszą świadectwo wiary oraz wykonają kilka swoich utworów. Dalszą część koncertu zagra chęciński zespół Limani.