Ogłoszenia parafialne 24.11.2019

 **** W liturgii w tym tygodniu:

– w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła

 

1…W środę na godz. 17.00 Apostolat Maryjny zaprasza do wspólnej modlitwy oraz na spotkanie formacyjne w  6 rocznicę  istnienia w naszej parafii. Zapraszamy do modlitwy nie tylko Apostolat, ale i ich rodziny, wszystkich chętnych i osoby życzliwe temu dziełu.

2… W sobotę – 30 listopada  w Kielcach odbędzie się Pokutny Marsz Różańcowy pod hasłem: „Z Maryją Królową Polski modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii”. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 w kościele akademickim św. Jana Pawła II. Następnie przejście z modlitwą różańcową do kościoła Świętej Trójcy. Organizatorem Marszu jest Krucjata Różańcowa za Ojczyznę. Więcej informacji na stronie www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl

3….Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w sobotę od godz. 8.00 do prac porządkowych przy kościele.

4….Z okazji święta św. Andrzeja i ,,Andrzejek’’ zapraszamy wszystkich na Msze św. o godz. 18.00, na której młodzi ministranci założą uroczyście komżę. Po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu a potem wyjazd na film ,, Bóg w Krakowie’’. Cena 15 zł. Zapisy w zakrystii.

5….Przyszłą niedzielą rozpoczynamy Okres Adwentu. Adwent ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest także okresem, w którym oczekujemy Jego powtórnego przyjścia przy końcu czasów. Z tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. Nadchodzący rok kościelny w całej Polsce będziemy obchodzić pod hasłem ,, Wielka tajemnica wiary’’ i skupimy się na sakramencie, który daje życie – Eucharystii.

6… „Wydział ds. Małżeństw i Rodzin naszej diecezji organizuje STUDIUM dla Kandydatów na DORADCÓW ŻYCIA RODZINNEGO. Szkolenie rozpocznie się w sobotę 12 września 2020 r. w Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin przy Al. IX Wieków Kielc 15A w Kielcach. Chętni mogą się zgłaszać bezpośrednio drogą elektroniczną bądź telefonicznie. Szczegóły na plakacie.”

7… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulicy  Chorzowskiej przy przejeździe i Klembowskiego.  Dziękujemy mieszkańcom ulicy Zalesie numery parzyste za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.