18.07.2021 – 16 Niedziela Zwykła

1.  w tym tygodniu w liturgii:

w czwartek święto św. Marii Magdaleny

w piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy

w sobotę wspomnienie św. Kingi, dziewicy

2. Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną przez Apostolat Maryjny naszej parafii pielgrzymkę do Częstochowy, na Jasną Górę – oraz do sanktuarium Ojca Pio w Mstowie, która odbędzie się 31 lipca br. (sobota). Dokładny plan pielgrzymki jest w dolnej gablocie Apostolatu Maryjnego. Zapisy i lista na bocznym ołtarzu.

Koszt z ubezpieczeniem 45 zł./ od osoby.

3. W dniach 18-25 lipca 2021 r. obchodzimy 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróżowanie.
W naszej parafii poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę (25 lipca) po każdej Mszy świętej. Podczas poświęcenia będzie można złożyć ofiarę na pojazdy dla misjonarzy.

4. Składamy serdeczne podziękowania za liczny udział w nabożeństwie fatimskim oraz ku czci naszej Patronki – św. Teresy. Wszystkich Parafian zachęcamy do modlitwy za przyczyną Matki Najświętszej oraz św. Teresy. Starajmy się pamiętać o codziennym odmawianiu Różańca, do czego wzywa nas nieustannie Matka Boża w Orędziu z Fatimy.

5. Informujemy, że w czwartek (22 lipca) nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii porannej, o godz. 7.00.

6. W sobotę (24 lipca) o godz. 16.30 w Kościele Garnizonowym NMP Królowej Polski w Kielcach (ul. Chęcińska 2) będzie miała miejsce modlitwa różańcowa i Msza św. w intencji Ojczyzny.
Po Mszy św. nastąpi przemarsz modlitewny ulicami Kielc w oczekiwaniu na beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Serdecznie zachęcamy do udziału.

7. Na całe niedzielne świętowanie Dnia Pańskiego oraz nadchodzący tydzień składamy wszystkim życzenia Bożego Błogosławieństwa. Szczęść Boże.