OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.06. 2019 – Uroczystość Trójcy Św.

16 czerwca 2019 – Uroczystość Trójcy Św.

– w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

– w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

1…. Jutro o godz. 17.00 będziemy sprawować Mszę św. ku czci Św. Teresy. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo i ucałowanie relikwii naszej patronki. Będziemy się modlić za przyczyną Św. Teresy w intencjach, które napiszemy na kartkach. Zapraszamy.

2…. W najbliższą środę dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Z tej racji zapraszam  nauczycieli, wychowawców, gimnazjalistów wraz z rodzicami na Mszę św. dziękczynną o godz. 16.00. Niech sakrament pokuty i Komunia św. będą pięknym akcentem wieńczącym rok pracy i nauki w szkole, a zarazem dziękczynieniem złożonym Bogu i tym, którzy pracują w naszej oświacie.

3….W czwartek  – Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.45, 9.30, 11.00 i 17.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. W związku z tą uroczystością serdecznie prosimy:

– o dekorację ołtarzy parafian mieszkających na: Słowiku, Sitkówce, Zalesiu i Zagrodach;

– o niesienie przez mężczyzn baldachimu i feretronu,

– o uczestnictwo w procesji w strojach komunijnych dzieci, które przyjęły I Komunię świętą. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków.

Codziennie w tzw. Oktawie będziemy w procesji Eucharystycznej oddawać cześć Bogu. Zapraszam do modlitwy.

4…. Caritas diecezji kieleckiej składa serdeczne podziękowanie za włączenie się przed dwoma tygodniami w kampanię ,, Pola nadziei’’ i za ofiary pieniężne złożone w kwocie 2675 zł. Ofiary te zostają przeznaczone na potrzeby hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach

5…. W dzwonnicy do nabycia nowe numery ,, Miłujcie się ‘’,  ,, Do Pani’’ oraz tygodniki ,, Niedziela’’ i ,,Gość Niedzielny’’. Zachęcamy do lektury.

6… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulicy Stacyjnej. Dziękujemy osobom z ul. Klembowskiego i Chorzowskiej przy kościele, które wczoraj sprzątały kościół . Bóg zapłać.