Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019

– w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

– w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa

1…. W środę na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

2…. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii Mszy św. tego dnia oraz w procesję. Dziękuję mieszkańcom Słowika, Sitkówki, Trzcianek i Zagród za przygotowanie ołtarzy, chórowi parafialnemu z p. Katarzyną za śpiew, lektorom, całej asyście biorącej udział w procesji, niosącym baldachim, sypiącym kwiaty i wszystkim za wspólną modlitwę i ofiary. Bóg zapłać.

3….W  czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich do udziału w naszej modlitwie i manifestacji wiary w Eucharystyczną obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina o godz.17.00. Prosimy dziewczynki w strojach komunijnych do sypania kwiatów. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców Słowika, Sitkówki, Zagród i Trzcianek.

Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów.

4…. W sobotę Uroczystość Św. Piotra i Pawła, Apostołów. Msze św. o godz. 7.45,  11.00,  17.00. Taca zbierana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Piotrze naszych czasów – papieżu Franciszku

5…. W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego nie obowiązuje nas post.

6….Zbliża się termin 82. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę w dniach 1 i 2 lipca. Szczegóły w gablocie.

7…. Rozpoczynają się wakacje, czas urlopów, odpoczynku. Życzymy wszystkim nabrania sił fizycznych i duchowych. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św., o naszych katolickich obowiązkach, pamiętajmy o chrześcijańskim spędzaniu wolnego czasu. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na odpowiedni ubiór w kościele.

8… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulicy Tarasowej. Dziękujemy osobom z ul. Stacyjnej, które wczoraj sprzątały kościół . Bóg zapłać.

9…. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Czesław Dudek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….