OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.12. 2018 – I Niedziela Adwentu

                             OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                               2 grudnia  2018 – I Niedziela Adwentu

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w czwartek wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

 

1…Rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czasu przygotowania do obchodów Narodzenia Pańskiego. Aby dobrze, pobożnie i owocnie przeżyć te święta skorzystajmy z duchowej skarbnicy Kościoła. Zachęcam do wspólnej modlitwy codziennie na Roratach o godz. 17.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami adwentowymi. Otrzymają one specjalne obrazki. Dzieci prosimy o przyjście do kościoła z tradycyjnymi z wypisanymi dobrymi uczynkami.

2…W tym tygodniu przypada wspomnienie  Św. Barbary.  Swoje święto obchodzą górnicy. W czwartek  godz. 8.00 będziemy się modlić we Mszy św. w ich intencji, a w szczególności za pracowników Zakładu Trzuskawica i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

3.. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4… W tym tygodniu także I piątek miesiąca. Msza św. do Serca Jezusowego o godz. 17.00.

Po Mszy św.  spotkanie modlitewno- formacyjne z Kołami Różańcowymi naszej parafii. 

5….W piątek rozpoczynamy  nasze rekolekcje adwentowe. Wygłosi je ks. Ryszard Piwowarczyk, proboszcz parafii Szydłów.

Msze św. w piątek i w sobotę:

        9.00,  11.00,  17.00,  18.30.

Msze św. w niedziele jak zawsze.

Spowiedź: w sobotę w godz. 8.30 -12.00 oraz 16.00 – 18.30.

Dzieci z lampionami zapraszamy na godz. 17.00, a w niedzielę o 12.30.

Oderwijmy się nieco od codziennych spraw i w modlitwie oraz przez spowiedź przygotujmy się na spotkanie z Bogiem w tajemnicy Narodzenia Pańskiego.

6…W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Msze św. na godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Zostaną im wręczone i poświęcone medaliki. Prosimy rodziców o zakup medalików we własnym zakresie.

7….W przyszłą – II niedzielę Adwentu będzie obchodzony już po raz dziewiętnasty Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Przeżywany w Polsce i na placówkach polonijnych  tam, za wschodnią granicą, jest dniem wdzięczności za tych którzy pomagają duchowo i materialnie. Po Mszy św. ofiarami do puszek możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie.

8…. W 1830 roku w Paryżu Matka Boża ukazała się św. Katarzynie Laboure i poleciła jej przygotować medalik, którego wzór ukazała. Wkrótce medalik zyskał miano cudownego. Niepokalana obiecała: ,, wszyscy, którzy go z wiarą nosić będą, otrzymają wiele łask. Tych, którzy mi ufają, otoczę szczególna opieką’’.

            W naszej parafii Apostolat Maryjny od 5 lat prowadzi działalność. W podziękowaniu za te lata pragnie obdarować cudownym Medalikiem każdego, kto zechce go przyjąć. Przy wyjściu z kościoła członkowie Apostolatu będą rozdawać Cudowne medaliki i obrazki z modlitwą do Matki Bożej Niepokalanej.