Ogłoszenia parafialne 9.08.2020

*** w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek  święto Św. Wawrzyńca diakona, męczennika,

– we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy

– w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana, męczennika,

1… Duchowych pielgrzymów solidarnych z pielgrzymką diecezjalna na Jasną Górę i  zapraszamy codziennie aż do  czwartku  do udziału we Mszy św. rannej lub wieczornej oraz do modlitwy wspólnej o godz.12.00.

2… Apostolat Maryjny zaprasza w środę na Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.

3…. W czwartek 13 lipca o godz. 19.30 zapraszamy na nabożeństwo

fatimskie.  Prosimy mieszkańców Sitkówki o  niesienie figurki Matki Bożej.

4…..W piątek, 14 sierpnia o godz. 19.00 opat jędrzejowskiego klasztoru o. Rafał Ścibiorowski będzie przewodniczył Mszy św. , na której przekaże naszej parafii relikwie bł. Wincentego Kadłubka. Zapraszamy na to nabożeństwo, zwłaszcza, że bł. Wincenty jest jednym z patronów naszej diecezji.

5…. W sobotę  15 sierpnia cały Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, czyli Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół, kwiatów i zbóż. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to także Dzień Wojska Polskiego  i  100 rocznica decydującej o naszej niepodległości bitwy pod Warszawą z Armią Radziecką. Niech ten dzień będzie wspomnieniem i modlitwą za tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.

6….Kuria Diecezjalna w Kielcach apeluje razem z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim o zachowanie w kościołach obowiązujących przepisów, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem.W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych.

Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię,

† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020 r.

Nr OA – 79/20                                                              Kielce, dnia 8 sierpnia 2020 r.

Drodzy Diecezjanie wraz ze swoimi duszpasterzami,

potężna eksplozja materiałów wybuchowych w Libanie i jego tragiczne skutki domagają się naszej solidarności modlitewnej i materialnej.

Czynię swoim „Apel” Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i ogłaszam niedzielę 16 sierpnia br. Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Do modlitwy powszechnej dołączmy wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii, a przed kościołami zorganizujmy zbiórkę pieniężną na rzecz poszkodowanych.

Niech poczucie chrześcijańskiego obowiązku pomocy drugiemu człowiekowi, który znalazł się w potrzebie, przynagli nas do realizacji ewangelicznego nakazu miłości bliźniego.

Z darem błogosławieństwa i modlitwą

Wasz Biskup

† Jan Piotrowski