OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7.10. 2018 – 27 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                                 7 października  2018 – 27 Niedziela Zwykła

**** W liturgii w tym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

 

1….. Od 3 do 28 października 2018 r. w Rzymie będzie trwało XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów obradujące wokół tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Podczas tego Synodu, w którym uczestniczy ks. bp Marian Florczyk, młodzi naszej diecezji będą towarzyszyć obradującym Pasterzom swoją modlitwą gromadząc się na adoracji i czuwaniach w kolejnych kościołach Kielecczyzny. Dekanat Kielce Południe  i nasza parafia w najbliższą środę pragnie włączyć się w tę modlitwę. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza młodzież na Mszę św. i różaniec. Codziennie aż do zakończenia synodu na Mszy św. odmawiać będziemy modlitwę w jego intencji.

2…. W sobotę ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do modlitwy o godz. 19.30.  O niesienie figury Matki Bożej prosimy mieszkańców Markowizny.

3….W sobotę 13 października serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów, podczas III Ogólnopolskiej  Pielgrzymki Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Szczegóły w gablocie.

4…. W przyszłą niedzielę obchodzimy 18  Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przeprowadzona zostanie ogólnopolska zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiarami wspieramy ubogą,  uczącą się i studiującą  młodzież.

5…  W poniedziałek   przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci Św. Teresy – naszej patronki. Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w piękne przeżycie tego dnia, chórowi parafialnemu, asyście, wszystkim za modlitwę oraz złożone ofiary. Bóg zapłać także za przygotowanie i udział w pierwszoczwartkowej wieczornej adoracji.

6…. Bóg zapłać alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach za wygłoszone dziś Słowo Boże, modlitwę, obecność i świadectwo powołania do kapłaństwa.  

7…. W przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 12.30 i spotkanie zapraszam rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.