Ogłoszenia parafialne 7.06.2020

– w poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi Królowej

– w sobotę wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

1…We wtorek na godz. 17.45 zapraszamy dzieci klasy trzeciej do przymiarki strojów komunijnych.

2….W czwartek  – Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.45, 9.30, 11.00 i 17.00.

W związku z koronawirusem i zarządzeniami władz publicznych oraz kościelnych procesja po Mszy świętej o godz. 11.00  tylko wokół kościoła do czterech ołtarzy W związku z tym serdecznie prosimy:

– o dekorację ołtarzy parafian mieszkających na: Słowiku, Sitkówce, Trzciankach i Zagrodach;

Codziennie w tzw. Oktawie będziemy w procesji Eucharystycznej oddawać cześć Bogu.

3….W sobotę 13 maja o godz. 19.30  kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy

4….W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi klasy komunijnej oraz ich rodziców.

5….W  piątek – 12 czerwca br. o godz. 17.00 w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach odbędzie się kurs liturgiczny dla fotografów, pragnących wykonywać zdjęcia podczas uroczystości w kościołach. Przypominam, że zaliczenie kursu jest niezbędne do prowadzenia tego typu działalności.

6….Przypominamy że, biskup kielecki odwołał dyspensę od uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Mamy więc obowiązek wynikający z przykazania kościelnego święcić dzień święty. w kościołach nie obowiązuje limit wiernych uczestniczących w liturgii. Nadal jednak obowiązują maseczki.

7…. Dnia 4 czerwca br. biskup Jan Piotrowski mianował ks. Jerzego Piwowarczyka, proboszcza par. pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kielcach kanonikiem honorowym Kapituły Katedralnej w Kielcach.

8…Mieszkańcy Trzcianek wyszli z oddolną inicjatywą wsparcia działań władz samorządowych w usunięciu skutków pożaru przy ulicy Perłowej z 19 kwietnia br. oraz likwidacji składowiska przy ul. Składowej.

Dlatego proszą o wsparcie poprzez podpisanie petycji umieszczonej na stronie internetowej.

Petycję można znaleźna stronie Gminy Sitkówka – Nowiny na Facebook” lub  you tube wpisując ,, nowiny petycja” bądź ,, Trzcianki Tu i teraz”. Sprawa dotyczy  nie tylko  Trzcianek, ale właściwie wszystkich mieszkańców naszej parafii i okolic. Wszyscy jesteśmy dotknięci tą ekologiczną katastrofą. Mieszkańcy okolic składowiska szczególnie, a my  w większym bądź mniejszym stopniu.

W gablocie znajdziemy także inne informacje potrzebne do poparcia petycji.