OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7.01. 2018 – Niedziela Chrztu Pańskiego

7.01.2018 –   Święto Chrztu pańskiego

1…..Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. W swoich sumieniach zapytajmy siebie o to, co my zrobiliśmy z darem Chrztu Św. Dziś kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczynamy czas zwykły w ciągu roku.

2…. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu. Początek od g. 15.30, w sobotę od g. 9.00.

8 stycznia /poniedziałek/– ul. Tarasowa

9 stycznia / wtorek/– Zagrody przy gimnazjum i ul. Perłowa –

– 1 ksiądz od Zagrody 65 i dalej ul. Leszczynowa od nr 2, Jałowcowa,

Poziomkowa, Borówkowa, Jagodowa

-2 ksiądz Perłowa od początku

10 stycznia / środa/– Zagrody – domy po stronie basenu

11 stycznia /czwartek/– Zagrody – domy po drugiej stronie basenu

12 stycznia/piątek/ – 1 ksiądz ul. Trzuskawicka od nr 2

– 2 ksiądz ul. Chorzowska 93-117( domy do torów)

13 styczna/sobota/ – 1 ksiądz – Trzcianki aleja 1 od strony Zagród od nr 1 i domy

między Alejami

-2 ksiądz – Trzcianki aleja 2

Jeden z księży od początku, drugi od końca wyznaczonego terenu.

3….INFORMACJA Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pomocy dla Aleppo

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska.

Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska. Przypominamy, że Koncert będzie można zobaczyć 7 stycznia 2018 r. w niedzielę o godz. 20.00 w TVP2.