Ogłoszenia parafialne 6.09.2020

6.09. 2020 –  23 Niedziela Zwykła

**** W liturgii w tym tygodniu:

– we wtorek święto Narodzenia NMP

1…. Wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę do Wiślicy we wtorek o godz. 8.30 sprzed kościoła. Autokar podjedzie także na przystanek na Sitkówce.

2… W środę na godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, tych którzy do tej pory uczestniczyli w tych spotkaniach, oraz tych którzy chcieliby modlić się i rozważać Pismo Święte.

3….W sobotę na Mszy św. o godz.11.00 grupa dzieci klasy 4 po raz pierwszy przystąpi do I Komunii św.. Dzień ten jest prawdziwym świętem dla tych dzieci, ich rodzin i całej parafii. Spowiedź dla dzieci oraz ich chrzestnych i rodzin w czwartek po Mszy św. o godz.17.00. Przypomnijmy sobie naszą I Komunię św. i zatęsknijmy do Chrystusa obecnego pod postacią chleba.

4….W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci klas 5 –ych, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św. Będziemy dziękować Bogu za tę łaskę, jaka wydarzyła się w ich życiu. Spotkanie dla tych dzieci w środę po Mszy św. godz. 17.00. Spowiedź dla  dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 17.30.

5….. Komunikat Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

,,Referat Kultury Fizycznej i Sportu Kurii Diecezjalnej zaprasza do udziału w VIII Pielgrzymce Rowerowej na Święty Krzyż pod patronatem i z udziałem ks. bp. Mariana Florczyka, która odbędzie się w sobotę 12 września 2020.

 Rozpoczęcie na placu Św. Jana Pawła II przy kieleckiej Katedrze o godz. 9.30. Na Świętym Krzyżu weźmiemy udział we Mszy Św. o godz. 15.00. Pielgrzymka wpisuje się w obchody odpustu Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego w najstarszym polskim Sanktuarium oraz w upamiętnienie setnej rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II– Honorowego Przewodnika Świętokrzyskiego. Po zakończeniu liturgii istnieje możliwość powrotu do Kielc autokarem.

          Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisy, które prowadzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, Hala Legionów, ul. L. Drogosza 2.’’

6….Z woli Ojca Świętego Franciszka zbiórka na Ziemię Świętą w roku 2020 z powodu pandemii koronawirusa została przeniesiona z Wielkiego Piątku na niedzielę 13 września, w przeddzień Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Taca w najbliższą niedzielę jest przeznaczona więcna utrzymanie miejsc świętych w ziemi Świętej.

Numer konta parafialnego 56 1240 1372 1111 0010 4652 1023