OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.11. 2017 – 33 Niedziela Zwykła

– w poniedziałek wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

– we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP

– w środę wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

– w piątek wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

1……W środę obchodzimy wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy czasów starożytności. Jest ona patronką organistów, chórów kościelnych, wykonawców muzyki sakralnej. Z tej racji pragniemy naszemu chórowi parafialnemu i p. Katarzynie – organistce życzyć satysfakcji i radości z chwalenia Boga śpiewem, cierpliwości w przygotowaniu śpiewu i potrzebnego ku temu zdrowia. Dziękujemy jednocześnie za wzbogacanie liturgii Mszy św.- nie tylko niedzielnej i świątecznej oraz za trud cotygodniowych ćwiczeń i prób. Jeden ze świętych napisał, że,, kto śpiewa, ten dwa razy się modli’’. Niech śpiew rozbrzmiewający w naszej świątyni płynie z serca i będzie naszą modlitwą.

2… W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.

3…..Rozpoczynają się  przygotowania do 40. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé. W tym roku będzie się ono odbywało w Bazylei, a jego uczestnicy będą goszczeni w Szwajcarii, Francji i Niemczech. Na wyjazd zaproszona jest młodzież w wieku od 17 do 35  roku życia. Wyjazd odbędzie się w dniach od 27 grudnia do 1  stycznia. Koszt wyjazdu wynosi 400zł + 60 Euro. Zapisy trwają  do końca listopada. Bliższe  informacje  można  uzyskać  na stronie internetowej http://esm.diecezja.kielce.pl/  Osobą odpowiedzialną za wyjazd jest ks. Marcin Boryń. tel. 662310808.

4…… Kuria Diecezjalna w Kielcach na prośbę Biskupa Kaliskiego podaje do wiadomości, iż Ojciec Święty Franciszek ogłosił Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy dla Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Rozpocznie się on w pierwszą niedzielę adwentu, 3 grudnia 2017 roku i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 roku.

Odpowiadając na zaproszenie Biskupa Kaliskiego, zachęcamy wiernych do uczestnictwa w  pielgrzymkach do Kalisza, aby móc jak najliczniej skorzystać z łaski odpustów związanych z Rokiem Jubileuszowym.