Ogłoszenia parafialne 5.01.2020

1….. Jutro 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Pamiętajmy, że od wieków jest to wielkie, jedno z największych świąt kościelnych. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. Poświęconą kredą oznaczymy nasze drzwi wypisując datę 2020, która oznacza liczbę lat od narodzenia Chrystusa i Jego objawienia się ludzkości.. Niech ten gest będzie naszym wyznaniem wiary. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na pomoc misjom katolickim w świecie. Została przygotowane dla nas kreda, która będzie pobłogosławiona podczas Eucharystii i będziemy ją mogli później zabrać do naszych domów.

2….W sobotę 11 stycznia o godz. 19.00 teatr Kieleckiego Wyższego seminarium Duchownego w Kielcach wystawia sztukę pt ,, Rewizor”’. Zapisy tylko dziś w zakrystii.

3…. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.

4…..W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

5….W Uroczystość Objawienia Pańskiego  o godz. 12.30 spod gmachu WDK przy pomniku „Czwórki Legionowej” wyruszy orszak Trzech Króli. Królowie przybędą pod Bazylikę Katedralną samochodem papieskim, który służył św. Janowi Pawłowi w czasie jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. O godz. 13.00 pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka zostanie odprawiona Msza święta. Po Eucharystii Królowie udadzą się wraz z orszakami do betlejemskiej szopki na Plac Jana Pawła II, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Od godz. 12.00 parking będzie zamknięty dla samochodów.

6…Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulicy Sławkowskiej. Dziękujemy mieszkańcom  ulicy Olkuskiej za sprzątanie kościoła . Bóg zapłać.

Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu od godz. 17.00, a w sobotę od 9.00.

7 stycznia / wtorek/       -1 ksiądz – Zagrody, ul. Leszczynowa ( początek od nr 2),

Łąkowa 51, Jałowcowa

-2 ksiądz Zagrody – ul. Jagodowa, Borówkowa, Poziomkowa

8 stycznia / środa/–       -1 ksiądz –   ul. Zagrabowicka – numery parzyste

-2 ksiądz – ul.  Będzińska

9 stycznia /czwartek     –  ul. Zagrabowicka nr nieparzyste i część ul. Charsznickiej

10 stycznia/piątek/         -ul. Chorzowska od sklepu do końca nr 235 -269

11 stycznia /sobota/        –  1 ksiądz – Trzcianki – ul. Nadbrzeżna, Kolejowa, ,

Olchowa, Sosnowa ,Modrzewiowa

– 2 ksiądz – ul.Chorzowska za torami do sklepu 131-223

W dni powszednie wizyta  od godz. 17.00, w soboty od godz. 9.00

Jeśli chodzi jeden ksiądz wizyta duszpasterska rozpoczyna się od początku ulicy  (zazwyczaj numer 1). Jeśli chodzi dwóch księży, to od początku i końca ulicy.