OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.12. 2017 – Niedziela Świętej Rodziny

31.12.2017 –    Niedziela Świętej Rodziny

*** W liturgii w tym tygodniu:

– we wtorek –wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

1….. Jutro rozpoczynamy Nowy Rok 2018. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane. Uczestnictwem w Eucharystii oddajmy Bogu chwałę wielbiąc Matkę Jezusa. Porządek nabożeństw jak w niedziele z dodatkową Mszą św. sprawowaną dziś w nocy o 23.30.

2…W piątek pierwszy miesiąca nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 17.00. Spowiedź od 16.30. Po Mszy św. zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, w której poprzez  medytację i śpiew kolęd będziemy rozważać tajemnice Bożego Narodzenia.

3….. W sobotę 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Pamiętajmy, że od wieków jest to wielkie, jedno z największych świąt kościelnych. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. Poświęconą kredą oznaczymy nasze drzwi wypisując datę 2018, która oznacza liczbę lat od narodzenia Chrystusa i Jego objawienia się ludzkości.. Niech ten gest będzie naszym wyznaniem wiary. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na pomoc misjom katolickim w świecie. Została przygotowane dla nas kreda, która będzie pobłogosławiona podczas Eucharystii i będziemy ją mogli później zabrać do naszych domów.

4…. W dzwonnicy możemy pobrać kartki z terminami wizyty duszpasterskiej. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie, terminy wizyty duszpasterskiej możemy znaleźć na  naszej stronie internetowej. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu od godz. 15.30, a w sobotę od 9.00.

5…. W zakrystii możemy pobrać intencje różańcowe na 2018 rok.

6….. Od dnia 1 stycznia wchodzi w życie dekret biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego dotyczący sprawowanych Mszy św. i stypendiów mszalnych.

Ponieważ dekret jest długi przytoczę i skomentuję , to co istotne i co dotyczy bezpośrednio nas przy zamawianiu Mszy św.

Zgodnie z prawem kościelnym kapłani mogą celebrować, czyli odprawić każdego dnia tylko jedną Mszę św.

Drugą Mszę św. , czyli tzw. binacyjną może sprawować w niedziele, święta nakazane, w dniu wydarzeń okolicznościowych z licznym udziałem wiernych, jako pogrzebową, ślubną, z racji nieobecności księdza w parafii, w okolicznościach związanych z nagłym zdarzeniem losowym, np. zagrożenie życia spowodowane nagłą chorobą, nieszczęśliwy wypadek, wiadomość o śmierci.

Trzecią Mszę św. tylko w niedzielę i w święta nakazane.

Zgodnie z przepisami KPK należy odprawić oddzielnie każdą Msze św. w intencjach, w których zostały zamówione.

Można sprawować Msze św. zbiorową, to znaczy w wielu intencjach zamówionych przez parafian.

Wierni zostaną poinformowani, że zamówiona intencja jest intencja Mszy św. zbiorowej.

Msza św. zbiorowa może być sprawowana tylko w dni powszednie i tylko raz w tygodniu.

Kapłan może zatrzymać – tak jak dotychczas – dla siebie tylko jedno stypendium mszalne dziennie.

Ofiary we Mszy św. zbiorowej są przeznaczone na cele parafialne.

W związku z tym Msze św. zbiorowe w naszej parafii będziemy sprawować w środy lub w soboty o godz. 17.00.

Jak wynika z dekretu drugą Mszę św. w tygodniu kapłan może odprawiać tylko w sytuacjach wyjątkowych.

Prosimy  o wcześniejsze zamawianie Mszy św. , zwłaszcza z okazji okrągłych rocznic ślubu, czy urodzin.

7…. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu. Początek od g. 15.30, w sobotę od g. 9.00.

2 stycznia /wtorek/– Słowik przy ul. Krakowskiej i przy Markowiźnie ( do

przejazdu)

3 stycznia /środa/ – ul. Stacyjna

4 stycznia /czwartek/ –  Markowizna