OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.12. 2018 – Niedziela Świętej Rodziny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                               30 grudnia 2018 –  Niedziela Świętej Rodziny

 

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w środę – wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

1…..Jutro ostatni dzień starego roku 2018. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Będziemy dziękować Bogu za wszelkie otrzymane łaski i przepraszać za popełnione grzechy. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

     Tradycyjnie już chcemy przywitać Nowy Rok Modlitwą. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 23.30.

2….. We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok 2019. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane. Uczestnictwem w Eucharystii oddajmy Bogu chwałę wielbiąc Matkę Jezusa. Porządek nabożeństw jak w niedziele.

3…. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Serca Jezusowego. Spowiedź od 16.30. Zapraszamy do udziału dzieci , które niedawno przystąpiły do I Komunii św. Po Mszy św.  spotkanie z Kołami Różańcowymi.

4… Próba chóru wyjątkowo w piątek po Mszy św. o godz. 17.00

5…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

6….. W przyszłą niedziele 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Pamiętajmy, że od wieków jest to wielkie, jedno z największych świąt kościelnych. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. Poświęconą kredą oznaczymy nasze drzwi wypisując datę 2019, która oznacza liczbę lat od narodzenia Chrystusa i Jego objawienia się ludzkości.. Niech ten gest będzie naszym wyznaniem wiary. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na pomoc misjom katolickim w świecie. Została przygotowane dla nas kreda, która będzie pobłogosławiona podczas Eucharystii i będziemy ją mogli później zabrać do naszych domów.

Tego dnia o godz. 16.00 zapraszamy do modlitwy przy szopce. Śpiewem kolęd będziemy oddawać cześć i chwałę Bogu, który przyszedł do nas jako Dziecię. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7… W styczniu ze względu na wizytę duszpasterską nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00 z wyjątkiem sobót.

8…. W dzwonnicy nowy numer ,, List do Pani’’ oraz kalendarz diecezjalny na rok 2019 w cenie 7 zł.

9…. W dzwonnicy możemy pobrać kartki z terminami wizyty duszpasterskiej. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie, terminy wizyty duszpasterskiej możemy znaleźć na  naszej stronie internetowej.

Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu od godz. 15.30, a w sobotę od 9.00.

 

2 stycznia /środa/– Słowik przy ul. Krakowskiej i przy Markowiźnie ( do

                                 przejazdu) – 2 księży

3 stycznia /czwartek/ – ul. Stacyjna – 2 księży

5 styczna/sobota/ – 1/Trzcianki –ul. Leonów, Jodłowa

                                 -2/ Trzcianki – ul. Świerkowa