OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.09. 2018 – 26 Niedziela Zwykła

– we wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

–  w czwartek wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

– w piątek wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

1…. Jutro obchodzimy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Msze św. o godz. 7.45, 11.00 . Po południu wyjątkowo o godz. 18.00 uroczysta  Msza św. z procesją i ucałowaniem relikwii naszej patronki. Zapraszamy do udziału i modlitwy. Różaniec jutro wyjątkowo o godz. 7.15.,a więc pół godz. przed pierwszą Mszą św.

2….. Przeżywamy  październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W dni powszednie będziemy modlić się tą modlitwą po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. O prowadzenie różańca prosimy :

– od poniedziałku do czwartku dzieci i młodzież

– w piątki Apostolat Maryjny

– w sobotę Koła Różańcowe naszej parafii

3….W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 19.00 Będziemy się modlić za kapłanów i powołania kapłańskie. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4…. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Serca Jezusowego. Spowiedź od 16.30. Zapraszamy do udziału dzieci , które niedawno przystąpiły do I Komunii św. Po Mszy św.  spotkanie z Kołami Różańcowymi.

5…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

6…    6 października 2018 roku (sobota) odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się pod hasłem : „Życie ludzkie jest święte”.

Organizatorzy zapraszają do udziału Sędziów, Prokuratorów, Adwokatów, Notariuszy, Radców Prawnych, Komorników Sądowych oraz wszystkich zainteresowanych.” Szczegóły w gablocie parafialnej.

7….W przyszłą niedzielę przeżywamy w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli  Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach  w osobach profesorów i kleryków, którzy wygłoszą homilie. Po Mszach świętych spotkania z alumnami naszego Seminarium. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

8…. W ostatnich dniach wymieniliśmy stare, zepsute nagłośnienie na zewnątrz kościoła na nowe, dobrej jakości, profesjonalnej firmy Rduch. Teraz plac kościelny jest dobrze nagłośniony w każdym miejscu. Ponadto został zakupiony nowy wzmacniacz  oraz mikrofon bezprzewodowy. Koszt zakupu i instalacji nagłośnienia 9 800 zł.