OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3.12. 2017 – I niedziela Adwentu

3.12.2017 –   I Niedziela Adwentu

– w czwartek wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

1…Rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czasu przygotowania do obchodów Narodzenia Pańskiego. Aby dobrze, pobożnie i owocnie przeżyć te święta skorzystajmy z duchowej skarbnicy Kościoła. Zachęcam do wspólnej modlitwy codziennie na Roratach o godz. 17.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami adwentowymi. Otrzymają one specjalne obrazki. Dzieci prosimy o przyjście do kościoła z tradycyjnymi sercami z wypisanymi dobrymi uczynkami.

2…W tym tygodniu przypada wspomnienie  Św. Barbary.  Swoje święto obchodzą górnicy. W czwartek  godz. 8.00 będziemy się modlić we Mszy św. w ich intencji, a w szczególności za pracowników Zakładu Trzuskawica i ich rodzin. Zapraszamy wszytkich do wspólnej modlitwy

3….W piątek Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. W tym dniu rozpoczynamy także nasze rekolekcje adwentowe. Wygłosi je ks. Piotr Worwa, proboszcz par. p.w. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus we Lwowie.

Msze św. w piątek

9.00,  11.00,  17.00,  18.30.

W sobotę

8.00,  11.00,  17.00,  18.30

W sobotę pierwsza Msza św. z nauka ogólną o godz. 8.00 ze względu na święcenia biskupie.

Na nabożeństwo o godz. 18.30 zapraszamy młodzież.

Spowiedź w piątek i w sobotę w godzinach : 16.00-19.00.

Nie będzie spowiedzi w sobotę do południa.

Dzieci zapraszamy na godz. 17.00 z lampionami, a w niedzielę na godz. 12.30.Oderwijmy się nieco od codziennych spraw i w modlitwie oraz przez spowiedź przygotujmy się na spotkanie z Bogiem w tajemnicy Narodzenia Pańskiego.

Program rekolekcji 8-10- grudnia 2017 r.

9.00 Msza św. z nauką ogólną

11.00 Msza św. z nauka ogólna

17.00 Msza św. z nauką ogólną

18.30 Msza św. z nauką dla młodzieży

8.00 Msza św. z nauką ogólną

11.00 Msza św. z nauką ogólną

17.00 Msza św. z nauka ogólną

18.30 Msza św. z nauką dla młodzieży

7.45 Msza św. z nauką ogólną

9.30 Msza św. z nauką ogólną

11.00 Msza św. z nauką ogólną

12.30 Msza św. z nauką dla dzieci

17.00 Msza św. z nauką ogólną

Spowiedź w piątek w godzinach 16.00 – 19.00

oraz w sobotę w godzinach 16.00-19.00

4…. W przyszłą niedzielę na Mszy  św. o godz. 12.30 poświęcenie medalików dla dzieci klasy 3.

5…Za tydzień obchodzimy Dzień Pomocy modlitewnej i materialnej Kościołowi na Wschodzie.

6…W dzwonnicy możemy nabywać poświęcone opłatki. Składamy przy tym dobrowolne ofiary przeznaczone na potrzeby parafii.

7… W okresie Adwentu gorąco zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.  Świeca Caritas płonąca na wigilijnym i świątecznym stole stanie się znakiem miłosierdzia okazanego dzieciom.  Ofiary składane za świece posłużą bowiem do organizacji przez diecezjalną Caritas kolonii i dożywiania dzieci z rodzin ubogich. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wspierają to piękne dzieło miłosierdzia. Cena minimalna  świecy to 5 zł.

8…. Nasza parafia włącza się w akcję ,, Tytka charytatywna’’ organizowaną przez Caritas. Do specjalnych torebek papierowych można włożyć artykuły spożywcze i chemiczne, które zostaną przekazane potrzebującym w naszej parafii. Mamy 5 takich toreb, które możemy pobrać w dzwonnicy. Torby z artykułami składamy w kościele do 18 grudnia.

9….W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej przyjmie święcenia biskupie ks. dr Andrzej Kaleta. Nominat wraz z księżmi biskupami zaprasza nas do modlitwy w jego intencji.

10…  W czwartek  po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu . Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.