Ogłoszenia parafialne 3.11.2019

 **** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeuszka, biskupa

– w sobotę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

 

 1… We wtorek o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

2….W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu o po Mszy św. po godz. 17.00. Na adorację i modlitwę zapraszamy kandydatów do bierzmowania, ministrantów, grupy parafialne oraz wszystkich chętnych.

3….W listopadowe dni pamiętajmy częściej o naszych zmarłych. Nasza modlitwa, ofiara i cierpienia, odpusty ofiarowane w ich intencji niech będą wyrazem naszej wiary i wdzięczności za dobra, jakie od nich kiedyś otrzymaliśmy w życiu.

4…. Za zmarłych  wspominanych w wypominkach całorocznych modlimy się w niedziele przed Mszą św. o godz. 11.00, półrocznych przed Mszą św. o godz. 12.30, jednorazowe do 8 listopada.  Proszę o zgłaszanie się do zakrystii w celu wyjaśniania wszelkich niejasności, błędów przy okazji wyczytywania wypominków.

5… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulic Laskowej. Dziękujemy mieszkańcom  Bobrzańskiej i Garbarskiej za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

6…. W przyszłą niedzielę na spotkanie po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy rodziców oraz dzieci klasy 4, które w maju przystąpiły do I Komunii św.

7….W niedzielę – 17 listopada o godz. 19.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbędzie się koncert inspirowany Biblią i życiem chrześcijańskim w 7 rocznicę śmierci ks. prof. Kudasiewicz. Wcześniej, o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Jan Piotrowski będzie przewodniczył Mszy św. z okazji obchodzonego wtedy Światowego Dnia Ubogich. Okolicznościową homilię wygłosi ks. prof Henryk Witczyk.  Na stronie internetowej Diecezji Kieleckiej znajdziemy więcej informacji na ten temat i plakat zapowiadający wydarzenie. Organizatorzy serdecznie zapraszaja wszystkich zainteresowanych czytaniem i poznawaniem słowa Bożego, zwłaszcza uczestników  parafialnych kręgów biblijnych!  

8…. W czwartek mogliśmy uczestniczyć w Nabożeństwie Noc Świętych. Składam serdeczne Bóg zapłać ks. Dominikowi za całościowe przygotowanie tego czuwania. Dziękuję Chórowi parafialnemu i p. Katarzynie za  oprawę muzyczną, dziękuję wszystkim osobom, starszym a szczególnie młodzieży, która czynnie zaangażowała się w to nabożeństwo. Jeszcze raz dziękuję fundatorom relikwiarza na relikwie Św. Franciszka i Klary.

9…W niedzielę – 10 listopada w Kościele w Polsce obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W bieżącym roku dzień ten poświęcony będzie sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym.

10…..W dniach 22-29 maja 2020 r. wraz z Biurem Podróży „ORLANDO-TRAVEL” organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegóły na stronie diecezjalnej pod zakładką ,, pielgrzymki’’. Zapisy do 30 listopada.

Informacje i zapisy prowadzi:
ks. Łukasz Zygmunt : tel. 502-429-800

11… Zapraszam wszystkie Margaretki naszej parafii na czuwanie modlitewne do Imbramowic. Czuwanie będzie miało miejsce 15 listopada w godzinach wieczornych. Zapisy w zeszycie na bocznym ołtarzu.