OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3.03. 2019 – VIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                               3 .03 2019 –   8 Niedziela Zwykła  

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek Św. . Kazimierza, królewicza

1….Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do obchodów Świąt Wielkiej Nocy. Według Katechizmu Kościoła Katolickiego czasem pokuty jest Wielki Post i każdy piątek w ciągu roku. W nadchodzącym czasie pokutę czynimy przez : post zwłaszcza w piątki, modlitwę i jałmużnę czyli czyny miłosierdzia wobec potrzebujących. W kościele po prawej stronie od wejścia znajduje się puszka z napisem ,, jałmużna’’ do której możemy składać ofiary na rzecz potrzebujących naszej parafii. Przeżyjmy ten czas w skupieniu, wyciszeniu, abyśmy z większą radością oczekiwali Wielkanoc. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu są: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa.

  • Gorzkie Żale w niedziele  o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa śpiewana dla dorosłych w piątki o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątki o godz. 18.00

2…..W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.45,  11.00,  17.00, 18.30. Jest to dzień ścisłego postu. Pamiętajmy, że istotą postu jest nawrócenie, czyli – jak powie prorok Izajasz – ,, uniżenie duszy przed Bogiem’’.

3….. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Warunkami są: przystąpienie do Komunii św. i modlitwa w intencjach, które Ojciec św. nosi w swym sercu.

4.. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5….    „Maryjo, Królowo Polski bądź nadal natchnieniem dla wszystkich, którzy walczą o trzeźwość swych bliźnich, o trzeźwość samych siebie, o trzeźwość Narodu. Jestem wdzięczny tym, którzy podejmują inicjatywy w tej dziedzinie.’’ (Częstochowa-św.JanPaweł II)
            Przeżywamy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu –  Na czas Wielkiego Postu wystawiamy w kościołach Księgę Trzeźwości i zachęcamy wiernych do podejmowania abstynencji.

6…..Duszpasterstwo Trzeźwości naszej diecezji zaprasza chętnych na Drogę Krzyżową z Nowej Słupi na Święty Krzyż 8 marca o godz. 18.00.

Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzą trzeźwiejący alkoholicy.

W Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu o godzinie 20.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. bp. Jan Piotrowskiego.

 Prezydent Miasta Kielc na to wydarzenie udostępni bezpłatnie autobus z Kielc do Nowej Słupi.

7….od czwartku – 07.03 przez 9 tygodni w Kościele akademickim pw. Św. Jana Pawła II w Kielcach będzie miało miejsce seminarium odnowy wiary prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Spotkania będą się rozpoczynać o godz 17.45.