OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.04. 2019 – 2 Niedziela Wielkanocna

– we środę  wspomnienie Św. Józefa Robotnika

– w czwartek wspomnienie Św.  Atanazego, doktora Kościoła

– w sobotę wspomnienie Św. Floriana, męczennika

1…. Dziś po Mszy św. będziemy mogli ofiarą do puszek wesprzeć dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej w ramach Tygodnia Miłosierdzia. Niech to będzie gest naszej chrześcijańskiej miłości okazywanej zwłaszcza ubogim, chorym, pogardzanym i zapomnianym.

O godzinie 15.00 zaśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z tekstami ,, Dzienniczka’’ Św. Faustyny. Zapraszamy na tę modlitwę.

2… Zapraszamy w miesiącu maju do modlitwy ku czci Matki Najświętszej w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz.17.30, a niedziele o godz.16.30. Zachęcamy również do modlitwy przy kapliczkach i prywatnie w domu.

3…Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 17.00,

4….Odbiór strojów pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 16.30, spotkanie w ramach przygotowania  do I Komunii św. w środę o godz. 17.00

5…. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy św. odnowimy milenijny akt oddania Polski Matce Bożej.

6…. W każdą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi.

7… Wyjazd na pielgrzymkę Diecezjalną do Miechowa w sobotę o godz. 8.15.

8…. Dziś wieczorem odbędzie się  wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny „Polska Pomaga”.

Wydarzenie to będzie transmitowane na żywo o godz. 20:05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce. To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa

Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Łazienek

Królewskich, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Koncert ma być podziękowaniem dIa polskich darczyńców za ich wytrwałe

zaangażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na całym świecie.