OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.04. 2018 – 5 Niedziela Wielkanocna

– we wtorek wspomnienie Św. Józefa Robotnika

– w środę wspomnienie Św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła

– w piątek wspomnienie Św. Floriana

1… Zapraszamy w miesiącu maju do modlitwy ku czci Matki Najświętszej w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz.17.30, a niedziele o godz.16.30. Zachęcamy również do modlitwy przy kapliczkach i prywatnie w domu.

2…. W czwartek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy św. odnowimy milenijny akt oddania Polski Matce Bożej.

3… W piątek pierwszy miesiąca nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz.17.00. Spowiedź od godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie z kołami różańcowymi.

4…. W każdą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. o godz. 7.00 przy wystawionym Najśw. Sakramencie odmówimy różaniec, a następnie 15 minutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańca. Szczegóły nabożeństwa, jej istota, sens znajdziemy w gablocie dolnej. Zapraszamy do modlitwy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

5… Elektrośmieci, z których zostaną otrzymane środki na misje, możemy składać do 11 maja, tj. piątek na placu przy plebanii.

6… W ramach przygotowania do Uroczystości Matki Łaski Bożej, patronki Kielc, na Mszy św. będziemy odmawiać Nowennę ku Jej czci.

7….Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: Robert Gajos i Danuta Wierzbicka. Wieczny odpoczynek racz…