OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.10. 2018 – 30 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                                28 października  2018 – 30 Niedziela Zwykła

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w czwartek  Uroczystość Wszystkich Świętych

– w piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

1.. Dziś Kościół w Polsce przeżywa X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizujące go papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie co roku zwraca uwagę na wybrany kraj szczególnie doświadczany prześladowaniami chrześcijan. W tym roku będzie to Pakistan.

Chrześcijanie w Pakistanie stanowią ok. 2% ludności, a katolicy ok. 0,6%.  Rocznie ok. 800 młodych kobiet i dziewcząt jest porywanych i wydawanych za mąż za muzułmanów. W Pakistanie stosuje się nagminnie prawo dot. bluźnierstwa. Oskarżona o bluźnierstwo osoba, słusznie lub niesłusznie, podlega karze śmierci. 99% wszystkich spraw było bezpodstawnych. Jedną z oskarżonych jest Asia Bibi, która od 9 lat przebywa w więzieniu.

2… W środę, czyli  w wigilię Wszystkich Świętych,  o godz. 19.00 zapraszamy na „Noc Świętych” – czuwanie modlitewne ukazujące piękno powołania do świętości.  Chcemy trwać na modlitwie w łączności ze świętymi i uczyć się od nich posiadania życia w obfitości. Pragniemy na nowo rozpalić w każdym z nas łaskę wzrastania w świętości. Do modlitwy zapraszamy zwłaszcza młodzież .

3… W czwartek  przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane, tzn. mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Uczyńmy to na cmentarzu, bądź w kościele. W naszym kościele Msze św. o godz. : 7.45,  9.30,  11.00.

4…..W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/. Msze św. o godz. : 7.45, 9.30,  11.00 i 17.00. Po mszy świętej o godz. 17.00 – procesja  z pięcioma stacjami wokół kościoła. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Pozostałe warunki to: odmówienie Ojcze nasz, wierzę w Boga, przystąpienie do Komunii św. i modlitwa w intencji sprawy, którą Ojciec św. nosi w swoim sercu.

5…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

6…. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy  we wtorek i środę włączyli się w czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem. Bóg zapłać.

7…. Przed tygodniem na tacę zbierana na potrzeby Misyjnego dzieła Diecezji Kieleckiej zebraliśmy 1750 zł. Bóg zapłać.

8…. W dzwonnicy możemy zakupić książeczki o Św. Teresie, naszej patronce w cenie 15 zł.