Ogłoszenia parafialne 27.10.2019

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych

– w sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

 

1…. W środę na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

 

2….W czwartek 31 października o godz. 19.00 wszystkich parafian i gości zapraszamy na Noc Świętych. Tego wieczoru, będziemy się modlić przy relikwiach świętych oraz uwielbiać Boga w Najświętszym Sakramencie. Pewna rodzina ufundowała relikwiarz na relikwie Św. Franciszka i Klary . Ten relikwiarz będziemy mogli zobaczyć podczas Nocy Świętych. Fundatorom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

3… W piątek  przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane, tzn. mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Uczyńmy to na cmentarzu, bądź w kościele. W naszym kościele Msze św. o godz. : 7.45,  9.30,  11.00.

 

4…..W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/. Msze św. o godz. : 7.45.. 11.00 i 17.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 – procesja  z pięcioma stacjami wokół kościoła. Po każdej stacji  wypominki oraz dziesiątek różańca. Na to nabożeństwo zapraszamy osoby, które w pierwsze soboty miesiąca wynagradzają Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.  Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Pozostałe warunki to: odmówienie Ojcze nasz, wierzę w Boga, przystąpienie do Komunii św. i modlitwa w intencji sprawy, którą Ojciec św. nosi w swoim sercu.

 

5… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulic Bobrzańskiej i Garbarskiej. Dziękujemy mieszkańcom  Zagród po drugiej stronie basenu za sprzątanie kościoła oraz złożone ofiary. Bóg zapłać.

 

6…. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy  w środę i czwartek włączyli się w czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem. Bóg zapłać.

 

7…. Przed tygodniem na tacę zbierana na potrzeby Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej zebraliśmy 1840 zł. Bóg zapłać.

 

8… Przypominamy, że po Mszy św. przed kościołem wolontariusze zbierają do puszek ofiary na leczenie p. Agnieszki Masternak.