Ogłoszenia parafialne 27.09.2020

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika

– we wtorek świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– w środę wspomnienie Św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła

– w piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

1……   Odpowiadając na apel Episkopatu Polski po Mszy św. możemy do puszek złożyć datki na ofiary pożaru , jaki dotknął uchodźców na wyspie Lesbos.                           

2…. W czwartek obchodzimy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Msze św. o godz. 7.45, 11.00 . Po południu wyjątkowo o godz. 18.00 uroczysta  Msza św. z procesją i ucałowaniem relikwii naszej patronki. Zapraszamy do udziału i modlitwy. Różaniec wyjątkowo o godz. 17.30.

3… W środę na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

4…. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Serca Jezusowego. Spowiedź od 16.30. Zapraszamy do udziału dzieci , które niedawno przystąpiły do I Komunii św.

5…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

6….. Przed nami  październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W tym trudnym czasie pandemii niech płynie do nieba nasza modlitwa, abyśmy nie tracili nadziei i nie ulegli zwątpieniu. W dni powszednie będziemy modlić się na różańcu po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. O prowadzenie różańca prosimy :

– od poniedziałku do czwartku dzieci i młodzież

– w piątki Apostolat Maryjny

– w sobotę Koła Różańcowe naszej parafii.

7 … Kolejna , bo XII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca będzie miała zmieniony charakter. Przeżywać ją będziemy w sposób duchowy w łączności z wszystkimi wspólnotami Żywego Różańca w naszej diecezji. Zapraszam wszystkich członków Żywego różańca na modlitwę w łączności z innymi Kołami w sobotę na godz. 17.00.

8…. Od dzisiejszej niedzieli będziemy wydawać cotygodniową gazetkę parafialną. Gazetkę można pobrać wychodząc z kościoła. Zawierać będzie słowo na niedzielę, informacje o świętych wspominanych w liturgii nadchodzącego tygodnia, intencje mszalne, ogłoszenia parafialne i inne. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące gazetki. Dziękuję jednocześnie ks. Arkadiuszowi za pomysł i realizację tego dzieła.