Ogłoszenia parafialne 26.04.2020

– w środę św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy

– w sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski

*** Maj w tradycji katolickiej i polskiej to miesiąc poświęcony Matce Bożej. Codziennie w naszym kościele po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się litanią loretańską ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy prywatnie w swoich domach.

1…. W piątek, pierwszy miesiąca nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 17.00.

2…W   sobotę – pierwszą miesiąca po  Mszy św. o godz. 7.00  nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi.

3….. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele.

4…. Kuria Diecezjalna w Kiecach przesyła w załączeniu dyspensę biskupa kieleckiego od konieczności  zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2020 r.

Drodzy Diecezjanie,

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych powierzonych mej pasterskiej trosce, odpowiadając na liczne prośby i zapytania dotyczące konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2020 r., zachowując przepisy kan. 88 KPK, niniejszym udzielam wszystkim wiernym na terenie Diecezji Kieleckiej dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2020 r.

Jednocześnie zachęcam tych wiernych, którzy skorzystają z łaski dyspensy, aby podjęli dzieła miłosierdzia lub inne czyny pokutne, które zastąpią przepisaną na ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

† Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI

5…. Słowo biskupa kieleckiego na Tydzień Biblijny:

Drodzy Diecezjanie!

W dniach 26 kwietnia – 2 maja 2020 r. w Kościele w Polsce i w naszej diecezji organizujemy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego i XII Tydzień Biblijny.
IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego nawiązuje do przeżywanej przez nas niedawno 1050 rocznicy Chrztu Polski i proklamacji Ewangelii, która stała się kamieniem węgielnym polskiego narodu i państwa oraz polskiej kultury.

Słowo Boże ukształtowało tożsamość chrześcijańską i patriotyczną Polaków
i stanowiło światło w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia. Także
w obecnym czasie, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z pandemią, niesie ono siłę zmartwychwstałego Chrystusa i pociechę Ducha Świętego, motywuje do ofiarnej służby i do poświęcenia.

Sięgnijmy więc do Pisma Świętego, czytajmy je osobiście i we wspólnocie naszych rodzin. Niech Słowo Boże wnosi w Wasze życie promień nadziei, gdyż ono zawsze jest Dobrą Nowiną.

Z pasterskim błogosławieństwem

Wasz Biskup † Jan Piotrowski

6….W naszym kościele może przebywać w czasie liturgii najwyżej 10 osób. Wierni uczestniczący w liturgii powinni mieć założone maseczki. Do przyjęcia Komunii świętej wierni odchylają maseczkę lub wystawiają rękę bez rękawiczki. Zalecamy przyjmowanie Komunii św. na rękę.

7….. Na stronie internetowej naszej parafii jest podany numer konta bankowego. Będę wdzięczny za każdą ofiarę złożoną na utrzymanie parafii ( nie księży). Od półtora miesiąca wpływy spadły praktycznie do kwot śladowych. Dziękuję jednocześnie wszystkim ofiarodawcom.