Ogłoszenia parafialne 26.01.2020

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

– we wtorek wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

– w piątek wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana

1.. Dziś po każdej Mszy św. możemy złożyć datki na leczenie Hani Terleckiej. W zbiórce pomogą  wolontariusze.

2…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

3…Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców Bloku 38. Dziękujemy mieszkańcom  bloku 33 za sprzątanie kościoła . Bóg zapłać.

4… W niedzielę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.  Tego dnia gromadzimy się w świątyniach z gromnicami w dłoniach, aby je poświęcić. Święto to przypomina nam prawdę, że Chrystus jest światłością świata i naszym światłem w życiu. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, czyli tych, którzy złożyli śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Taca zbierana jest w tym dniu na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych.

Na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci klasy 3 ze świecami.  Odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

5… Do chorych udamy się w pierwszym tygodniu lutego

Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu od godz. 17.00, a w sobotę od 9.00.

27 stycznia/poniedziałek/ –  ul. Olkuska

28 stycznia/ wtorek/        – ul.  Klembowskiego i Chorzowska przy kościele

29 stycznia /środa/          – ul. Tarasowa

30 stycznia /czwartek/    –  1 ksiądz –  ul. Krakowska  364 i 368

– 2/   Słowik przy ul. Krakowskiej i przy

Markowiźnie ( do przejazdu) oraz Krakowska 364 i 368

31 stycznia/ piątek/         – ul. Stacyjna

1 lutego / sobota/            – Zagrody – domy po stronie basenu

W dni powszednie wizyta  od godz. 17.00, w soboty od godz. 9.00

Jeśli chodzi jeden ksiądz wizyta duszpasterska rozpoczyna się od początku ulicy  (zazwyczaj numer 1 ). Jeśli chodzi dwóch księży, to od początku i końca ulicy.

……..Przypominamy, że zgodnie z prawem kanonicznym Kościoła i dekretem ks. biskupa Jana Piotrowskiego każdy kapłan może odprawić tylko jedną Mszę św. każdego dnia.

Wyjątkiem są Msze św. ślubne, pogrzebowe, w nagłych potrzebach, sprawowane przy licznym udziale wiernych oraz w niedzielę i święta.

………Msza św. zbiorowa może być sprawowana, kiedy wierni pragną zamówić danym dniu większą liczbę intencji mszalnych.

………W każdą niedzielę sprawuję się Mszę św. w intencji parafian.

….. W związku z rokiem duszpasterskim przeżywanym pod hasłem ,, Wielka tajemnica wiary’’ przed Mszami św. będziemy głosić krótką katechezę na temat znaków, z jakimi się spotykamy w czasie Eucharystii.

Aby zachować ład i porządek w czasie udzielania Komunii św. zachowujemy następujące zasady:

– podchodzimy zawsze w dwóch rzędach bez względu na to, czy udziela 1 czy 2 księży, czy to w niedzielę czy na tygodniu

– przyklękamy lub czynimy pokłon (osoby starsze, chore) w momencie, gdy Komunię św. przyjmuje osoba znajdująca się przed nami

– po przyjęciu Komunii św. rozchodzimy się na boki

– wyjątkiem w udzielaniu Komunii św. w ten sposób jest pogrzeb lub ślub