OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.09. 2016 – 26 Niedziela Zwykła

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach

–  we wtorek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana

– w czwartek świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– w piątek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

1…. W sobotę Uroczystość odpustowa. Msze święte jak w każdą niedzielę.  Uroczysta Msza św. z procesją o godz. 12.30. Różaniec w tym dniu o godz. 16.30.

2…..W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W dni powszednie będziemy modlić się tą modlitwą po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy dzieci, kandydatów do bierzmowania, grupy modlitewne do wspólnej modlitwy. Poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, nastąpi w niedzielę 2 października na Mszy o godz. 12.30.

3… Do sprzątania naszej świątyni zapraszamy wyjątkowo w piątek po wieczornej Mszy św. mieszkańców ul Chorzowskiej za torami nr 131-223.

4…. Do odpustu codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się Nowenną ku czci Św. Teresy.

5…. Przed tygodniem do puszek złożyliśmy datki na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech w wysokości 1500 zł. Bóg zapłać.

6….  Zapraszamy na Narodową Pielgrzymkę Jubileuszową do Rzymu. Pielgrzymka wyruszy 15 października, w sobotę o godz. 19.30 z parkingu przy par. św Stanisława na Barwinku a powrót przewidziany jest na 23 października w niedzielę ok. północy. Koszt pielgrzymki wynosi 670 zł plus 170 euro i obejmuje:  7 noclegów, wzmocnione śniadania, obiadokolacje oraz bilety w Rzymie.Będziemy uczestniczyć we wszystkich jubileuszowych wydarzeniach razem z naszymi Księżmi Biskupami a ponadto zobaczymy to, co najważniejsze w Rzymie z jego bezcennymi kościołami i innymi obiektami. W sobotę 22 października będziemy na audiencji z Ojcem Świętym Franciszkiem w auli Pawła VI na Watykanie. Bardzo prosimy o jak najszybsze zgłoszenia – decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje i zgłoszenia telefonicznie lub smsem – P. Aneta: 608 525 786. Przewodnikiem po Wiecznym Mieście będzie ks. Józef Majchrzyk który mieszkał i studiował w Rzymie kilka lat.