OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.03. 2018 – Niedziela Palmowa

25 marca 2018 –    Niedziela Palmowa

*** Dobiega końca Wielki Post. Skorzystajmy jeszcze ze spowiedzi świętej, aby dobrze przeżyć święty czas Wielkiej Nocy. Aby głębiej przeżyć Wielki Tydzień zapraszamy na Drogę Krzyżową jutro, w poniedziałek o godz. 20.00.

1…… Dziś Niedziela Palmowa, upamiętniająca uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy również Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

2….. Do chorych zgłaszanych do spowiedzi wielkanocnej oraz tych których nawiedzamy w pierwsze soboty miesiąca udamy się poniedziałek od g. 9.00.

3…. Na sobotę na godz. 12.30 zapraszamy chętnych do sprzątania kościoła.

4….. W czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej sprawowanej o godz. 18.00, a więc nieco później niż zazwyczaj, rozpoczniemy Święte Trzy Dni Paschalne, które trwają aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Czas ten jest szczytem całego roku liturgicznego.

W Wielki Czwartek po Mszy św. odbywa się przeniesienie Najśw. Sakramentu do ołtarza wystawienia, zwanego również ciemnicą. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 23.00

W Wielki Piątek zgodnie z bardzo starą tradycją nie sprawuje się Mszy św. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Droga Krzyżowa o godz. 17.30  Liturgia Wielkiego Piątku składa się : Ewangelia o Męce Pańskiej, adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 23.00. Wielki Piątek to dzień postu ścisłego.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godz. 9.00,10.00,  11.00, 12.00

W sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 21.00 rozpoczniemy uroczyste obchody Zmartwychwstania Pańskiego. Przynieśmy ze sobą świece, gdyż w czasie Eucharystii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Przepisy liturgiczne przewidują procesję rezurekcyjną  na zakończenie tej Mszy św. bądź na porannej. Wiele względów w naszej parafii przemawia za tym , aby ta procesja odbyła się po Mszy Wigilii Paschalnej. Dlatego na  zakończenie tych obchodów weźmiemy udział w uroczystej procesji rezurekcyjnej. Na porannej Mszy św. nie będzie więc już procesji.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

5… Bóg zapłać mieszkańcom Trzcianek za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6…. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli dary na potrzebujących w naszej parafii. Dary te zostaną wkrótce rozdysponowane.

7… Ks. biskup Jan Piotrowski zaprasza nas na 5 Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium Grobu Bożego do Miechowa w sobotę 14 kwietnia. W szczególności zaproszenie kieruje do grup i wspólnot parafialnych. Dlatego od dziś prowadzimy zapisy na tę pielgrzymkę.

8…. Otrzymaliśmy nowe numery , Miłujcie się’’, ,, List do Pani’’, ,, Misje dzisiaj’’. Zapraszamy do lektury.