OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.02. 2018 – II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2018 –   2 Niedziela Wielkiego Postu

1….Po Mszy św. do puszek możemy składać ofiary z racji Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

2…. W środę na Mszę św. i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

3…. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks.  Michał Olejarczyk, profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.  Niech modlitwa, spowiedź, wysłuchane Słowo Boże w czasie rekolekcji będą nam pomocą w dobrym przeżyciu Wielkanocy i wzmocnieniem naszej wiary. Dzieci tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30, dorosłych na pozostałe. Program na następne dni podamy w niedzielę.

4…Piękną praktyką  w tym czasie Wielkiego Postu są dary składane na rzecz potrzebującym w naszej parafii.  Najlepiej dostarczyć produkty spożywcze niepsujące, o dłuższym terminem ważności.

5….. Zachęcamy również do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6… Rodzina p. Pabisów z Sitkówki pragnie za naszym pośrednictwem serdecznie podziękować za wszelkie ofiary pieniężne złożone przed tygodniem. Bóg zapłać.

7… W dniach od 16 do 19 maja nasza parafia wraz z parafia Krzcięcice organizuje pielgrzymkę do Lwowa i sanktuariów Podkarpacia. Koszt – 350 zł. Szczegóły na informatorach wystawionych w dzwonnicy. Zapisy u p. Bożeny Wotlińskiej.

8…. Uczniów klas 2 gimnazjum oraz 7 szkół podstawowych wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na  Mszę św. o godz. 12.30 i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Sakrament ten młodzież przyjmie za rok.

9…..Trwa pierwszy etap XIV edycji Konkursu Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”, organizowanego przez Fundację „Instytut Tertio Millennio”. Jes to największy ogólnopolski konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II. Główną nagrodą konkursu jest wyjazd do Rzymu. W tym roku nagrodę specjalną ufundowała również Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda.

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie www.konkurspapieski.pl oraz rozwiązać krótki quiz online. I etap kończy się 11 marca. Wszystkie informacje oraz regulamin konkursu dostępne na stronie www.konkurspapieski.pl.