Ogłoszenia parafialne 24.05.2020

** w tym tygodniu w liturgii:

– w środę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

1….. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 16.30.

2…. Od dziś  w naszym kościele może przebywać w czasie liturgii  15 osób. Wierni uczestniczący w liturgii powinni mieć nadal  założone maseczki.

3… Codziennie od rana aż do wieczornej Mszy św. nasz kościół jest otwarty. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy także do odbycia spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź codziennie przed oraz w czasie nabożeństw, a także po umówieniu się telefonicznie.

4….W środę  Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej.

5….. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Obchody tego wielkiego święta rozpoczniemy już w sobotę o godz. 20.00  Mszą św. i modlitwą do Ducha Świętego. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.  Od minionego piątku aż do soboty modlimy się Nowenną do Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny

6….Pola Nadziei to międzynarodowy program, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjów, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla bliźniego w potrzebie, zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej potrzeb fizycznych, psychicznych i duchowych osób chorych i cierpiących. Poprzez Pola Nadziei chcemy pokazywać, że życie na każdym etapie jest bezcenną wartością i że warto pomagać, by otoczyć je miłością.

Caritas Diecezji Kieleckiej zachęca do wsparcia Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.  W trudnym czasie pandemii niezbędne do opieki nad pacjentami są środki  ochrony osobistej dla personelu medycznego.  Możemy włączyć się w tegoroczne Pola Nadziei i dokonać wpłaty on-line  do Wirtualnej Puszki, którą znajdziemy na stronach internetowych Caritas Kieleckiej. Bóg zapłać za każdy dar serca!