OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.12. 2018 – IV Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                               23 grudnia 2018 – 4 Niedziela Adwentu

 

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w czwartek święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

– w piątek święto Świętych Młodzianków, męczenników

 

1…. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. To dzień radości z tego, że Bóg wkroczył w dzieje człowieka. Przeżyjmy po chrześcijańsku ten czas docierając do źródła tej radości – Syna Bożego, który narodził się człowiekiem. Tradycyjnie o północy zostanie odprawiona Pasterka.

 

2…. W środę  26 grudnia święto  Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu zbierana jest na potrzeby KUL- u.

 

3…..W przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny:Jezusa, Maryi i Józefa.   Na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

 

4…. Pragnę podziękować osobom, które przygotowały dekoracje adwentowe, ubierały choinkę oraz szopkę. Dziękuję za udział w roratach dzieciom i dorosłym. Dziękuję za dary i ofiary, które znalazły się na stołach osób potrzebujących z naszej parafii.

 

5…..  W najbliższy piątek  rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Jest to okazja do wspólnej modlitwy – może już zapomnianej przez domowników, udzielenia błogosławieństwa, rozmowy na tematy wiary, Kościoła , funkcjonowania parafii. Na stole przykrytym białym obrusem przygotujemy krzyż, świece, wodę święconą, kropidło. Ofiary składane podczas wizyty są przeznaczone na potrzeby parafii i utrzymanie księży. Jeden z księży będzie chodził od początku, a drugi od końca wyznaczonego terenu. W tym tygodniu wizyta duszpasterska:

28 grudnia /piątek/     – ul Klembowskiego i Chorzowska przy kościele

29 grudnia /sobota/ – 1 ksiądz ul. Laskowa ( od końca ulicy) – 2 ksiądz od Bobrzańskiej

Początek wizyty w dni robocze o godz. 15.30, w soboty o godz. 9.00. Porządek całej wizyty podamy w przyszłą niedzielę.