OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.10. 2016 – 30 Niedziela Zwykła

– we wtorek uroczystość Wszystkich Świętych

– w środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

– w piątek wspomnienie Św. Karola Boromeuszka , biskupa

1… W poniedziałek o godz. 18.30 zapraszamy na „Noc Świętych” czyli, czuwanie modlitewne ukazujące piękno powołania do świętości. Spotykając się przy Chrystusie obecnym w Najświętszym Sakramencie chcemy trwać na modlitwie w łączności ze świętymi i uczyć się od nich posiadania życia w obfitości. Świętość nie jest jedną z dróg chrześcijanina, ale powszechnym powołaniem. Pragniemy na nowo rozpalić w każdym z nas łaskę wzrastania w świętości.

2… We wtorek  przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane, tzn. mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Uczyńmy to na cmentarzu, bądź w kościele. W naszym kościele Msze św. o godz. : 7.45,  9.30,  11.00.

3…..W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/. Msze św. o godz. : 7.45,  9.30,  11.00 i 17.00. Po mszy świętej o godz. 17.00 – procesja  z pięcioma stacjami wokół kościoła. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Pozostałe warunki to: odmówienie Ojcze nasz, wierzę w Boga, przystąpienie do Komunii św. i modlitwa w intencji sprawy, którą Ojciec św. nosi w swoim sercu.

4…  W  pierwszy czwartek miesiąca modlimy się szczególnie za kapłanów.  Msza św. z homilią oraz adoracja Najśw. Sakramentu. W modlitwie będzie nas wspierał chór parafialny. Zapraszamy  do uwielbienia Boga kandydatów do bierzmowania oraz wszystkich chętnych.

5…. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Serca Jezusowego. Zapraszamy zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy 3 oraz ich rodziców. Po Nabożeństwie spotkanie z Kołami Różańcowymi naszej parafii.

6….Jutro kończymy  październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Dziękuję wszystkim, którzy modlili się razem z nami tu w świątyni, a także prywatnie.

7….Wyjazd na pielgrzymkę do Łagiewnik 12 listopada w sobotę o godz. 7.30. Są wolne miejsca.

8… .  Dziękujemy mieszkańcom Sitkówki przy Ośrodku zdrowia za sprzątania naszego kościoła. Bóg zapłać.