Ogłoszenia parafialne 23.08.2020

*** w tym tygodniu w liturgii:

–  w poniedziałek święto Św. Bartłomieja – apostoła

– w środę uroczystość NMP Częstochowskiej

– w czwartek wspomnienie Św. Moniki

– w piątek wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

 – w sobotę wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

1… W poniedziałek o godz. 9.00 chcemy zawieźć do złotnika w celu odnowienia  tabernakulum.  W związku z tym proszę o przybycie do kościoła 4 silnych mężczyzn, aby zdemontować tabernakulum i przenieść je do samochodu. Będę wdzięczny za okazaną pomoc.

2.. Czwartek na godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie dzieci przystępujące do I Komunii św. oraz ich rodziców.

3….W sobotę – 29.08 o godz. 10.00 w kościele garnizonowym NMP Królowej Polski w Kielcach zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie przejdzie ulicami Kielc w kierunku Bazyliki Katedralnej Różańcowy Marsz Pokutny, podczas którego będą wspominani kapłani niezłomni naszej Diecezji. Zakończenie Marszu w kościele Świętej Trójcy w Kielcach modlitwą przed Najświętszym Sakramentem.

4…. Ks. bp Jan Piotrowski mianował wikariuszem naszej parafii ks. Arkadiusza Karczyńskiego, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Życzymy ks. Arkadiuszowi Bożego błogosławieństwa, życzliwości, zdrowia na trud pracy duszpasterskiej. Otaczamy go naszą modlitwą polecając naszej patronce Św. Teresie od Dzieciątka Jezus. Pamiętamy także o ks. Dominiku Terczyńskim, który podjął studia specjalistyczne w Krakowie.

5.. Kuria Diecezjalna w Kielcach otrzymała pismo z Sanepidu, w który jest napisane min.

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach, w związku z interwencjami
dot. nieprzestrzegania w trakcie nabożeństw w podległych Parafiach zakazów i nakazów określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 07 sierpnia 2O20 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii , przypomina o bezwzględnej konieczności stosowania się do obostrzeń związanych z aktualnie trwającą pandemią CoVlD – 19.’’


Ponadto Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zwraca się z apelem do mieszkańców województwa świętokrzyskiego o przestrzeganie obowiązku zakrywania nosa i ust
w obiektach użyteczności publicznej (sklepach, kościołach, urzędach itp.), środkach komunikacji oraz w miejscach zgromadzeń ludzi gdzie nie ma możliwości zachowania bezpiecznego dystansu społecznego.

Numer konta parafialnego 56 1240 1372 1111 0010 4652 1023