Ogłoszenia parafialne 22.12.2019

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w piątek święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

– w sobotę święto Świętych Młodzianków, męczenników

1…….We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zasiadając do wieczerzy wigilijnej łamiemy się opłatkiem – znakiem przebaczenia, zgody, pojednania. Tradycja ta nawiązuje do Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Jezus wraz z apostołami spożywa Paschę łamiąc się chlebem. Pamiętajmy o zapaleniu świecy, modlitwie oraz odczytaniu fragmentu Pisma św. – Ewangelię Św. Łukasza, początek rozdziału 2.

2…. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. To dzień radości z tego, że Bóg wkroczył w dzieje człowieka. Przeżyjmy po chrześcijańsku ten czas docierając do źródła tej radości – Syna Bożego, który narodził się człowiekiem. Tradycyjnie o północy zostanie odprawiona Pasterka.

3…. W czwartek   26 grudnia święto  Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu zbierana jest na potrzeby KUL- u.

4…..W przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.   Na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

5……Kolejne spotkanie modlitewne w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę odbędzie się w Kielcach w sobotę – 28 grudnia 2019 r. pod hasłem „Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich”.

Program – godz. 11.00 Msza św. w kościele Św. Jana Pawła II w Kielcach

– przejście do kościoła Św. Trójcy i modlitwa za ojczyznę przy wystawionym Najśw. Sakramencie.

6……W dzwonnicy możemy jeszcze nabyć opłatki, a także kalendarze misyjne oraz diecezji kieleckiej w cenie 7 zł.

7…. Pragnę podziękować osobom, które przygotowały dekoracje adwentowe, ubierały choinkę oraz szopkę. Dziękuję za udział w roratach dzieciom i dorosłym. Dziękuję za dary i ofiary, które znalazły się na stołach osób potrzebujących z naszej parafii.

8…  W najbliższą  rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Niech będzie okazją do wzajemnego wsparcia w wierze,  do wspólnej modlitwy, udzielenia błogosławieństwa, rozmowy na tematy wiary, Kościoła ,  parafii. Na stole przykrytym białym obrusem przygotujemy krzyż, świece, wodę święconą, kropidło. Składając ofiary uwzględnijmy także prace które będą wykonane tuż po Nowym Roku, tzn. nowe schody na chór, oraz nowy, zamykany, dwudrzwiowy konfesjonał. Jeden z księży będzie chodził od początku, a drugi od końca wyznaczonego terenu. W tym tygodniu wizyta duszpasterska:

28 grudnia /sobota/ – 1 ksiądz /  Charsznicka od p. Stokowiec, część ul. Chorzowskiej

do nr 57

-2 ksiądz /  Wolbromska od nr 12, część ul. Chorzowskiej i ul.

Sędziszowska

Początek wizyty w sobotę o godz. 9.00. Porządek całej wizyty podamy w przyszłą niedzielę.

9…. Po Mszy św. zapraszam wszystkich ze świecami  do lampionu, w którym rozbłyska płomień światła z groty betlejemskiej. Niech to światło towarzyszy nam w naszych domach i przypomina o Narodzeniu Zbawiciela.