OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 maja 2017 – 6 Niedziela Wielkanocna

21 maja  2017 – 6 Niedziela Wielkanocna

– w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

– w piątek wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana

1…W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest ono zapowiedzią Zesłania Ducha św., wylanego na apostołów. Niech to święto wzmocni w nas pragnienie nieba.

2….Ks. prof. Jarosław Jagiełło zaprasza na promocję książki “Gender – spojrzenie krytyczne”, która odbędzie w dniu 25 maja br. (czwartek), o godzinie 17.00, w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Spotkanie z autorami książki, z jej redaktorami będzie znakomitą okazją do rzetelnej dyskusji na temat problemu, jakim jest ideologia gender w nowoczesnych dziejach cywilizacji Zachodu.

3…. W środę na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

4…. W niedzielę 2 lipca ks. bp Jan Piotrowski przeprowadzi wizytację kanoniczną w naszej parafii. W tym dniu spotka się z grupami parafialnymi, nawiedzi chorych, pomodli się przy grobie ks. Antoniego Żrałka oraz udzieli bierzmowania naszej młodzieży. Wcześniej odwiedzi na przedstawiciele Kurii Diecezjalnej w osobach ks. kanclerza oraz ks. ekonoma.