OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.10. 2018 – 29 Niedziela Zwykła

21 października  2018 – 29 Niedziela Zwykła

– w poniedziałek wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża

1… Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Taca zbierana jest na potrzeby misji. W tym tygodniu w modlitwie różańcowej pamiętamy o tych, którzy ewangelizują na całym świecie.

2… W środę na Mszę św. o godz. 17.00, różaniec i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

3…. We wtorek o godz. 18.00 rozpoczynamy 24 godzinne czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem. Do czuwania zapraszamy wszystkich parafian, grupy i ruchy, mieszkańców poszczególnych części naszej wspólnoty. Czuwanie podzielone jest na 2 godzinne bloki. Intencje czuwania są podane w gablocie. Oczywiście do nich możemy dodać także własne, leżące nam głęboko w sercu.  Każda grupa w czasie czuwania niech odmówi przynajmniej 2 dowolne części różańca, Koronkę, a także według uznania litanie, pieśni czy inne modlitwy. Wskazana jest także dłuższa chwila w ciszy. Papież Franciszek zachęca nas do takiej modlitwy słowami „Maryja nam towarzyszy, walczy wraz z nami, wspiera chrześcijan w walce z siłami zła. Modlitwa wraz z Maryją, zwłaszcza Różaniec, ma także ten wymiar zmagania, to znaczy walki, modlitwy, która wspiera w walce ze złym i jego wspólnikami”.

4…. W dzwonnicy możemy zakupić książeczki o Św. Teresie, naszej patronce w cenie 15 zł. ,, Mała święta z Lisieux’’ to piękna lektura napisana przez świetnego znawcę życia i dzieł Św. Teresy. Książkę tę można wykorzystać także w czasie czuwania różańcowego, bądź w prywatnym rozmyślaniu.