Ogłoszenia parafialne 20.10.2019

**** W liturgii w tym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża 

 

1… Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Taca zbierana jest na potrzeby misji. W tym tygodniu w modlitwie różańcowej pamiętamy o tych, którzy ewangelizują na całym świecie.

 

2…. W środę o godz. 18.00 rozpoczynamy 24 godzinne czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem. Do czuwania zapraszamy wszystkich parafian, grupy i ruchy, mieszkańców poszczególnych części naszej wspólnoty. Czuwanie podzielone jest na 2 godzinne bloki. Intencje czuwania są podane w gablocie. Oczywiście do nich możemy dodać także własne, leżące nam głęboko w sercu.  Każda grupa w czasie czuwania niech odmówi przynajmniej 2 dowolne części różańca, Koronkę, a także według uznania litanie, pieśni czy inne modlitwy. Wskazana jest także dłuższa chwila w ciszy. Papież Franciszek zachęca nas do takiej modlitwy słowami „Maryja nam towarzyszy, walczy wraz z nami, wspiera chrześcijan w walce z siłami zła.

 

3….W sobotę – 26.10 w Kielcach odbędzie się I Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny. Wydarzenie będzie miało następujący przebieg: Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Wojciecha o godz. 12.00. Po Mszy św. przejście  do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, gdzie w kaplicy Matki Bożej Łaskawej zostanie odmówiona modlitwa na zakończenie Marszu.

 

4… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców Zagród po drugiej stronie  basenu. Dziękujemy mieszkańcom  Zagród przy basenie sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

 

5… W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

 

6…. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad. W tradycji katolickiej czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych W duchu wiary w życie wieczne pośpieszmy z pomocą naszym zmarłym. Zanieśmy im jako wyraz wdzięczności i troski o zbawienie dar Mszy św. i modlitwy. Czynimy to zgodnie z tradycją w wypominkach. Wypominki roczne będą czytane przed Mszą św. o godz. 11.00, a półroczne przed 12.30. Wypominki jednorazowe czytamy od 2 do  8 listopada. Ofiary na wypominki tak jak w ubiegłych latach według uznania i możliwości. W dzwonnicy możemy pobrać kartki na wypominki razem z kopertami.

 

7….. W  ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim przygotowującym figurę Matki Bożej do procesji, uczestniczącym w modlitwie różańcowej, Mszy św. i procesji. Niech pozostanie w naszych sercach wezwanie Maryjne do modlitwy, pokuty i nawrócenia.

 

8…. Przed tygodniem z racji Dnia Papieskiego złożyliśmy ofiary w wysokości 1260 zł. Bóg zapłać.

 

9….Katedralna Schola Cantorum organizuje festiwal muzyki dawnej. Projekt ma duże szanse na dofinansowanie z budźetu obywatelskiego miasta Kielce. Trzeba jednak na niego zagłosować. Mogą głosować tylko zameldowani w Kielcach. Pozycja N 64 – Dni Muzyki Dawnej projekt Katedralnej Scholi Cantorum.

 

10…. Dziś  w parafii w Nowinach ks. bp Jan Piotrowski konsekruje Kościół. „Konsekracja, czyli uroczyste poświęcenie kościoła i ołtarza, zalicza się do najważniejszych aktów liturgicznych. Konsekracja jest to Boża pieczęć, która potwierdza na zawsze wobec wszystkich, że jest to miejsce, które Pan Bóg szczególnie wybrał jako miejsce spotkania, przebaczenia, jako miejsce, w którym niebo spotyka się z ziemią. Naszą modlitwą wspierajmy tę wspólnotę parafialną, zwłaszcza, że kiedyś stanowiła cząstkę naszej parafii.

 

11…. W przyszła niedzielę po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona przez wolontariuszy Fundacji z Uśmiechem w Kielcach zbiórka do puszek na leczenie p. Agnieszki Masternak, mieszkanki Radkowic. P. Agnieszka ma 44 lata, jest pielęgniarka Wojewódzkim szpitalu Specjalistycznym na Czerwonej Górze. Obecnie zbiera fundusze na leczenie w Niemczech. P. Agnieszka liczy na nasze dobre serca i pomoc.

 

12… Przy kościele, w samym kościele i przy plebanii został zamontowany monitoring z systemem rejestracji. System ten poprawi poziom bezpieczeństwa nas samych i obiektów parafialnych.