OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2.06. 2019 – Wniebowstąpienie Pańskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                             2 czerwca 2019 – Wniebowstąpienie Pańskie

 

** w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

– w środę wspomnienie św. Bonifacego biskupa, męczennika

– w sobotę św. Jadwigi Królowej

 

1…. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwo do serca Jezusowego w piątek o godz. 17.00. Spowiedź od 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci klasy 3, które niedawno przystąpiły do I Komunii św.

 

2….. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę w Wigilię tego święta  o godz. 20.00 zapraszamy na  nabożeństwo Drogi Światła opartego na rozważaniu 14 wydarzeń od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Św. Po nabożeństwie  Msza św. z Zesłania Ducha Św., czyli Msza już niedzielna.  Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy. 

 

3….Od piątku  na nabożeństwach czerwcowych modlimy się Nowenną do Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny

 

4…Jutro grupa naszych parafian z Apostolatu Maryjnego udaje się na pielgrzymkę do Kodnia, aby uczcić Matkę Bożą , patronkę Podlasia.. Prosimy o modlitwę w tej intencji i sami zapewniamy o niej przed Matka Bożą.

 

5… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulicy Zalesie numery parzyste. Dziękujemy osobom, które wczoraj sprzątały kościół . Bóg zapłać.

 

6…. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30 i spotkanie wstępne zapraszamy uczniów klasy 7 szkoły Podstawowej oraz ich rodziców w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 

7… Do wieczności odszedł z naszej wspólnoty śp. Krzysztof Łączyński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

8….W przyszłą niedzielę  do kościoła zapraszamy młodzież po odbiór zdjęć z bierzmowania.

 

9…. Parafia Matki Bożej Królowej Polski oraz Fundacja Z Uśmiechem zapraszają na koncert charytatywny z udziałem Chóru Garnizonowego, który odbędzie się dnia 9 czerwca 2019 r. w Kościele Garnizonowym w Kielcach. O godzinie 17:00 zostanie odprawiona Eucharystia. Po mszy o godz. 18:00 rozpocznie się występ Chóru Garnizonowego, podczas którego zbierane będą datki na operację 9 -letniego Kacpra cierpiącego na chorobę genetyczną, karłowatość diastroficzną. Ze schorzeniem tym rodzi się jedno dziecko na 30 000. Pierwszą operację nóg Kacper przeszedł w 6. dobie swojego życia. Niestety pomimo wielu zabiegom i bólu chłopiec od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Pojawiła się możliwość przeprowadzenia operacji za granicą, która umożliwi Kacprowi samodzielne chodzenie. Do wakacji rodzice chłopca muszą zebrać 900 tysięcy złotych. Marzeniem dziewięciolatka jest zagrać w piłkę nożną ze swoim tatą i starszym bratem. Pomóżmy Kacprowi zrealizować to marzenie. Zapraszamy na koncert Chóru Garnizonowego dnia 9 czerwca o godz. 17:00 w Kościele Garnizonowym w Kielcach.