Ogłoszenia parafialne 2.02.2020

1…..*** W liturgii w tym tygodniu:

– w środę – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy, męczennicy

– w czwartek  – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

2….W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza ,, Margaretki’’ oraz Grono Przyjaciół Seminarium.

3…. W piątek pierwszy miesiąca nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. Spowiedź od 16.30. Po Nabożeństwie spotkanie z Kołami Różańcowymi z naszej parafii.

4…Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców Sitkówki . Dziękujemy mieszkańcom  bloku 38 za sprzątanie kościoła i złożone ofiary . Bóg zapłać

5…Do chorych z Komunią św. przybędę w najbliższy piątek w godzinach porannych.

6…. Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Pragnę podziękować wszystkim za życzliwe przyjęcie. Podczas nawiedzin  kapłan wnosi do domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Była to okazja do wspólnej modlitwy,  omówienia  problemów dotyczące życia naszej wspólnoty, parafii. Dziękuję za wszystkie rady, propozycje, uwagi o funkcjonowaniu naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone z tej okazji, z których wypłacimy wykonane prace: konfesjonał i schody.

7… .Pod chórem widzimy już nowe schody, choć jeszcze nie gotowe w pełni. Stare były już poważnie zniszczone, wąskie, strome i mało bezpieczne. Nowe są poszerzone, wygodniejsze, mniej strome, wykonane z drewna dębowego, w kolorze nawiązującym do elementów drewnianych kościoła. Zapewne posłużą długi czas.

Stolarz, pan Andrzej Kondrak wykonał także  nowy konfesjonał, zamykany, obudowany i wyciszający głos. Spowiedź będzie bardziej komfortowa, bez obawy, że osoby postronne usłyszą, to co powinno zostać w konfesjonale. Szczególnie osoby starsze, ze słabym słuchem i mówiące głośniej będą się czuć bardziej swobodnie.

Ponieważ jeszcze trwają prace wykończeniowe przy schodach, to ostateczny koszt wykonania konfesjonału i wejścia na chór zostanie podany w przyszłą niedzielę.