Ogłoszenia parafialne 19.04.2020 – Uroczystość Miłosierdzia Bożego

– w czwartek Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

– w sobotę święto Św. Marka Ewangelisty

1… Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Hasłem przewodnim są słowa Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży’’.

Św. Jan Paweł II powiedział: ,,Wszystkim chciałbym powiedzieć: Miejcie ufność w Panu! Bądźcie apostołami Bożego Miłosierdzia i idąc za zachętą i przykładem błogosławionej Faustyny, troszczcie się o tych, którzy cierpią na ciele, a szczególnie na duchu. Starajcie się, aby wszyscy mogli doświadczyć miłosiernej miłości Pana, który pociesza i napełnia radością’’.

2……. W przyszłą niedzielę przeżywamy 4 Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W czasie pandemii wirusa, gdy niedzielę przeżywamy w domach, zachęcamy do pochylenia się nad Bożym Słowem zawartym na kartach Biblii. Niech będzie dla nas lektura tej świętej Księgi codzienną strawą, pokarmem, abyśmy nie upadli na duchu, abyśmy podtrzymali w sobie wiarę, nadzieję i miłość.

3… Jedno z przykazań Kościoła brzmi ,, W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych’’. Nie możemy uczestniczyć w Eucharystii w kościele, ale skorzystajmy z transmisji telewizyjnej, radiowej, czy internetowej. Zachowajmy przy tym właściwą postawę.

4….. Od jutra w naszym kościele parafialnym w czasie liturgii może przebywać 10 osób.

5… My, duszpasterze parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus pozdrawiamy wszystkich parafian. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach, sprawujemy w niedziele Mszę św. w intencji parafian.

Dedykujemy Wam słowa psalmu:

,, ufność miałem nawet wtedy, gdy mówiłem:

Jestem w wielkim ucisku”