Ogłoszenia parafialne 19.01.2020

*** W liturgii w tym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy, męczennicy

– w piątek wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa, doktora Kościoła

– w sobotę Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła

1… W środę Dzień Babci, w czwartek  Dzień dziadka. Składamy im najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i radości z wnuków.

2…. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy do adoracji i modlitwy przy szopce. Śpiewem kolęd będziemy oddawać cześć i chwałę Bogu, który przyszedł do nas jako Dziecię. Zapraszamy.

3…Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców Bloku 33. Dziękujemy mieszkańcom  ulicy Sędziszowskiej za sprzątanie kościoła . Bóg zapłać.

4… W najbliższą sobotę kolejny Marsz Różańcowy Msza św. w intencji Ojczyzny. Początek  o godz. 12.00 Mszą św. w kościele akademickim św. Jana Pawła II. Następnie przejście z modlitwą różańcową do kościoła Świętej Trójcy.

Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu od godz. 17.00, a w sobotę od 9.00.

20 stycznia /poniedziałek/ – 1 ksiądz –  Blok 33

-2 ksiądz – Blok 38

21 stycznia /wtorek/–      -1 ksiądz –  ul. Bobrzańska

-2 ksiądz –  ul. Perłowa

22 stycznia /środa/   -1 ksiądz – ul. Wodna ( początek wizyty od ostatniego numeru)

-2 ksiądz –  Zalesie od 58-90 (początek wizyty od ostatniego numeru)

23 stycznia  /czwartek/    – 1 ksiądz –  ul.  Trzuskawicka

– 2 ksiądz –  ul. Chorzowska nr 93-117

24 stycznia/piątek/          – ul. Garbarska

25 stycznia /sobota/         – 1 ksiądz –  ul. Zalesie parzyste nr 4 – 44

-2 ksiądz –  ul. Zalesie nieparzyste

W dni powszednie wizyta  od godz. 17.00, w soboty od godz. 9.00

Jeśli chodzi jeden ksiądz wizyta duszpasterska rozpoczyna się od początku ulicy  (zazwyczaj numer 1 ). Jeśli chodzi dwóch księży, to od początku i końca ulicy.

5……Rodziny, w których jest obecna osoba z niepełnosprawnością, borykają się z wieloma problemami i trudnościami. Wiele z nich nie stać na ciągłą rehabilitację, opiekę medyczną czy wsparcie psychologiczne. Rodzice często nie mają chwili wolnej dla siebie, gdyż opieka nad osobą z niepełnosprawności pochłania większość ich czasu.

Fundacja ,,Gramy z Tobą’’, której założycielem i przewodniczącym jest ks. Witold Janocha, kapłan naszej diecezji rozpoczyna realizację projektu wspierającego rodziny w opiece nad osobami niepełnosprawnymi. Wsparcie to polega na oferowanej opiece medycznej, dodatkowej rehabilitacji, wyjazdach integracyjnych  i innych.

Wsparciem fundacja chce objąć nie tylko osoby niepełnosprawne ale również ich rodziny , dla których również przygotowano zajęcia wspomagające.

Do projektu mogą zgłaszać się osoby niesamodzielne oraz ich opiekunowie. O

Projekt nie zakłada ograniczeń wiekowy i udział w projekcie jest bezpłatny. Zapewniony jest transport oraz opiekę nad osobą niepełnosprawną.

Szczegóły na plakacie w gablocie.

6…..W najbliższą niedzielę, tj. 26 stycznia po każdej Mszy Świętej będzie zbierana ofiara na rzecz powrotu do zdrowia małej Hani Terleckiej z Kielc. Dziewczynka ma zaledwie 1.5 roku i walczy z nowotworem mózgu. Potrzebna będzie kosztowna terapia zagraniczna– wstępny koszt leczenia to 5 mln złotych. Ksiądz Biskup Jan Piotrowski całym sercem wspiera działania na rzecz powrotu Hani do zdrowia. Ofiary można wrzucać do puszek. Wolontariusze z puszkami będą czekać przed wejściem do kościoła po zakończeniu mszy.