OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.11. 2018 – 33 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                                18 listopada  2018 – 33 Niedziela Zwykła

 

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy

– we wtorek wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

– we środę wspomnienie Ofiarowania NMP

– w czwartek wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

– w sobotę wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

 

1……W czwartek obchodzimy wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy czasów starożytności. Jest ona patronką organistów, chórów kościelnych, wykonawców muzyki sakralnej. Z tej racji pragniemy naszemu chórowi parafialnemu i p. Katarzynie – organistce życzyć satysfakcji i radości z chwalenia Boga śpiewem, cierpliwości w przygotowaniu śpiewu i potrzebnego ku temu zdrowia. Dziękujemy jednocześnie za wzbogacanie liturgii Mszy św.- nie tylko niedzielnej i świątecznej oraz za trud cotygodniowych ćwiczeń i prób. Jeden ze świętych napisał, że,, kto śpiewa, ten dwa razy się modli’’. Niech śpiew rozbrzmiewający w naszej świątyni płynie z serca i będzie naszą modlitwą.

2… W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.

3….. Modlitwa, wspólnota, nowe międzynarodowe znajomości, adoracja krzyża, wyciszenie, Święto narodów, śródziemnomorski klimat…

– to tylko kilka słów, za pomocą których można opisać tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Madrycie.

Wyjazd odbędzie się w dniach od 25 grudnia do 2  stycznia. Koszt wynosi 700zł + 55 Euro. Zapisy trwają  do 25 listopada. Bliższe  informacje  można  uzyskać  na stronie internetowej http://esm.diecezja.kielce.pl/

4….W odpowiedzi na  2. Światowy Dzień Ubogich, przeżywany pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” i zachęty papieża Franciszka Caritas przygotowała Torby Miłosierdzia. Otrzymaliśmy 10 takich toreb. Osoby chętne mogą je pobrać i po wypełnieniu produktami żywnościowymi i pierwszej potrzeby przynieść do kościoła. Torby te dostarczymy osobom w potrzebie. Ponieważ Zbliża się  Boże Narodzenie niech to będzie także wyraz świątecznej pamięci o tych osobach.