OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.02. 2018 – I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2018 –   I Niedziela Wielkiego Postu

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w czwartek święto Katedry św. Piotra

1…W 2 niedzielę Wielkiego Postu, zwaną ,, ad gentes’’, od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy św. do puszek możemy złożyć ofiarę na ten piękny cel.

2….  24 marca w godzinach dopołudniowych chcemy wyjechać autokarem do Nowej Słupi i stamtąd udać się na Drogę Krzyżową  na Święty Krzyż. Tam będziemy uczestniczyć we Mszy św. oraz ucałujemy relikwie Krzyża Świętego.  Od dziś prowadzimy zapisy na tę szczególną Drogę Krzyżową.

3…Nabożeństwa w Wielkim Poście w naszym kościele:

• Gorzkie Żale w niedziele  o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa śpiewana dla dorosłych w piątki o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątki o godz. 18.00

4… Po Mszy św. możemy złożyć datki na wsparcie rodziny Pabisów, którzy przed tygodniem ucierpieli w pożarze domu. Rodzina składa ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.