OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.12. 2017 – III niedziela Adwentu

17.12.2017 –   3 Niedziela Adwentu

1…..Na Mszach świętych do końca Adwentu o godz. 17.00 będziemy modlić się Nowenną do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy także do udziału w Roratach o godz. 17.00.

2… Na piątek na godz. 17.30 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w ubieraniu choinki i żłóbka.

3….W niedzielę  Wigilia Bożego Narodzenia. Zasiadając do wieczerzy wigilijnej łamiemy się opłatkiem – znakiem przebaczenia, zgody, pojednania. Tradycja ta nawiązuje do Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Jezus wraz z apostołami spożywa Paschę łamiąc się chlebem. Zostawiamy jedno, wolne miejsce przy stole. Będzie to potwierdzeniem naszej gotowości na przyjęcie Chrystusa w każdym głodnym, bezdomnym, opuszczonym. Pamiętajmy o zapaleniu świecy, modlitwie oraz odczytaniu fragmentu Pisma św. – Ewangelię Św. Łukasza, początek rozdziału 2.

4… W przyszła niedzielę – w Wigilię – nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

5…. Nadal prosimy o zgłaszanie chorych, których chcemy nawiedzić z posługą sakramentalną.