Ogłoszenia parafialne 17.11.2019

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

– we wtorek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

– w środę wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

– w czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP

– w piątek wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

 

1… Dziękuję wszystkim Margaretkom, czyli osobom modlącym się za kapłanów uczestniczącym w czuwaniu modlitewnym w Imbramowicach.

2…. Jutro  o godz. 17.00 będziemy sprawować Mszę św. ku czci Św. Teresy. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo i ucałowanie relikwii naszej patronki. Będziemy się modlić za przyczyną Św. Teresy w intencjach, które napiszemy na kartkach. Zapraszamy.

3…Jutro także o godz. 17.30  spotkanie  z przedstawicielami firmy szyjącej stroje pierwszokomunijne. Zapraszam rodziców i dzieci klasy 3.

4……W piątek obchodzimy wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy czasów starożytności. Jest ona patronką organistów, chórów kościelnych, wykonawców muzyki sakralnej. Z tej racji pragniemy naszemu chórowi parafialnemu i p. Katarzynie – organistce życzyć satysfakcji i radości z chwalenia Boga śpiewem, cierpliwości w przygotowaniu śpiewu i potrzebnego ku temu zdrowia. Dziękujemy jednocześnie za wzbogacanie liturgii Mszy św.- nie tylko niedzielnej i świątecznej oraz za trud cotygodniowych ćwiczeń i prób. Jeden ze świętych napisał, że,, kto śpiewa, ten dwa razy się modli’’. Niech śpiew rozbrzmiewający w naszej świątyni płynie z serca i będzie naszą modlitwą.

5… W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.

6… W przyszła niedzielę na Msze św. i spotkanie zapraszamy dzieci klasy 3 , przygotowującej się do I Komunii św. oraz ich rodziców.

7….. Modlitwa, wspólnota, nowe międzynarodowe znajomości, adoracja krzyża, wyciszenie, Święto narodów, polski klimat…

– to tylko kilka słów, za pomocą których można opisać tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Polsce, we Wrocławiu..

 Wyjazd z Kielc odbędzie się nocą z 27 na 28.12.2019r. Przewidywany powrót do Kielc 1 stycznia 2019 r. w godzinach nocnych.

Wszystkie informacje odnośnie wyjazdu z Kielc i rejestracji można znaleźć na stronie internetowej – http://esm.diecezja.kielce.pl

8…W odpowiedzi na  3. Światowy Dzień Ubogich, przeżywany pod hasłem ” Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie i zachęty papieża Franciszka Caritas przygotowała Torby Miłosierdzia. Otrzymaliśmy 10 takich toreb. Od dziś możemy te torby pobrać z dzwonnicy.

9… Do sprzątania w sobotę rano zapraszamy mieszkańców ulicy Zalesie, numery parzyste. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Zalesie numery nieparzyste i z ul Wodnej za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

10… W dzwonnicy znajdują się ankiety dla osób, które starają się o dostęp do gazu, a mieszkają w okolicach kościoła.