OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.06. 2018 – 11 Niedziela Zwykła

17 czerwca 2018 – 11 Niedziela Zwykła

– w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

– w niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

1…. Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym za dary na rzecz Papieskiego Dzieła Pomocy dzieciom. Złożyły ofiarę w wysokości 840 zł

.2…. W najbliższy piątek dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Z tej racji zapraszam Dyrekcję, nauczycieli, wychowawców, uczniów naszego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych wraz z rodzicami na Mszę św. dziękczynną o godz. 10.00. Do spowiedzi zapraszamy codziennie przed Mszą św. wieczorną.. Niech sakrament pokuty i Komunia św. będą pięknym akcentem wieńczącym rok pracy i nauki w szkole, a zarazem dziękczynieniem złożonym Bogu i tym, którzy pracują w naszej oświacie.

3….Zbliża się termin 81. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę.  Szczególne znaczenie ma drugi dzień pielgrzymki, w którym tysiące nauczycieli z całej Polski zgromadzi się na Jasnej Górze na modlitwę różańcową, wykład prof. Andrzeja Nowaka „Jak walczyć o niepodległość i jak ją budować? Doświadczenia polskiej historii”, koncert muzyczny, Eucharystię pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika i Drogę Krzyżową (dokładny program na plakacie).

Wspólny wyjazd z Kielc będzie w poniedziałek 2 lipca 2018 roku o godz. 7.00, z parkingu obok ŚCDN przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 42 w Kielcach. Zapisy pod nr. tel. 607122475.

4… Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i w ten sposób służyć Panu Bogu, prosimy o zgłoszenie się do ks. Tomasza.

5…. W minionym tygodniu odbyliśmy pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych Warmii i Mazur. Dziękuję uczestnikom za wspólną modlitwę. W środę o godz. 17.00 w ich intencji będzie sprawowana Msza św. Zapraszamy.