OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.03. 2019 – II Niedziela Wielkiego Postu

17 .03 2019 –   2 Niedziela wielkiego Postu

* w tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP

1….Po Mszy św. do puszek możemy składać ofiary z racji Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

2… Jutro o godz. 17.00 będziemy sprawować Mszę św. ku czci Św. Teresy. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo i ucałowanie relikwii naszej patronki. Będziemy się modlić za przyczyną Św. Teresy w intencjach, które napiszemy na kartkach. Zapraszamy.

3….Rekolekcje dla Związków Niesakramentalnych i Osób Rozwiedzionych p.t.: W mocy Ducha, odbędą się klasztorze na Karczówce w Kielcach, w dniach 18 – 20 marca 2019 r., które poprowadzi jego rektor ks. Jan Oleszko SAC. Msza św. z homilią i nauka rekolekcyjna każdego dnia o godz. 19.00.

4….„Rycerstwo Niepokalanej Diecezji Kieleckiej zaprasza na XXII Pielgrzymkę Pokutną do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy, która odbędzie się 23 marca”. Szczegóły w gablocie.

5…. W dniach 23 -24 marca w Kielcach odbędą się Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej. Szczegóły znajdziemy na stronie Urzędu Miasta. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, z udziałem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Węgier (wygłosi kazanie) i ks. biskupa Mariana Florczyka będzie sprawowana w Bazylice Katedralnej w Kielcach w sobotę 23 marca br. o godz. 11.00. W tej Mszy św. będą uczestniczyć pary prezydenckie Polski i Węgier.

6…. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks.  Artur Skrzypek, profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.  Niech modlitwa, spowiedź, wysłuchane Słowo Boże w czasie rekolekcji będą nam pomocą w dobrym przeżyciu Wielkanocy i wzmocnieniem naszej wiary. Dzieci tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30, dorosłych na pozostałe. Program na następne dni podamy w niedzielę.

7…. W sobotę 13 kwietnia w godzinach dopołudniowych chcemy wyjechać autokarem do Nowej Słupi i stamtąd udać się na Drogę Krzyżową  na Święty Krzyż. Tam będziemy uczestniczyć we Mszy św. oraz ucałujemy relikwie Krzyża Świętego.  Od dziś prowadzimy zapisy na tę szczególną Drogę Krzyżową.