OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.02. 2019 – VI Niedziela Zwykła

17 lutego 2019 –   6 Niedziela Zwykła

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w piątek święto Katedry św. Piotra

– w sobotę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa, męczennika

1….Jutro o godz. 17.00 będziemy sprawować Mszę św. ku czci Św. Teresy. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo i ucałowanie relikwii naszej patronki. Będziemy się modlić za przyczyną Św. Teresy w intencjach, które napiszemy na kartkach. Zapraszamy.

2….W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30 i spotkanie zapraszamy dzieci i rodziców klasy przygotowującej się do I Komunii Św.

3….Komunikat Biskupa Kieleckiego na Jubileusz 25-lecia KSM w Diecezji Kieleckiej

Drodzy Diecezjanie, Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Troska Kościoła o ludzi młodych jest bardzo ważnym zadaniem, czego przykładem był ostatni Synod Biskupów poświęcony młodzieży i Światowe Dni Młodzieży w Panamie z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Jedną z form zrzeszających młodych ludzi jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży powstałe w latach 30-tych XX wieku, a odrodzone w latach 90-tych. Patronami odnowionego Stowarzyszenia zostali: św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna.
W sobotę – 23 lutego br. w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach odbędą się uroczyste obchody 25-lecia KSM Diecezji Kieleckiej.

Obecnie w Polsce jest ok. 15 tysięcy członków Stowarzyszenia. Na terenie Diecezji Kieleckiej ok. 220 młodych ludzi działa w 10 oddziałach w parafiach: Bieliny, Bodzentyn, św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, Chęciny, Ducha Świętego w Kielcach, św. Jadwigi Królowej w Kielcach, Leszczyny, Łopuszno, Skała i Stojewsko. W oddziałach parafialnych odbywają się cotygodniowe spotkania formacyjne, podczas których młodzi umacniają się w wierze i omawiają aktualne wydarzenia z życia Kościoła i świata. Wspólna modlitwa, rekolekcje i dni skupienia kształtują relację z Panem Bogiem i z Kościołem. To z kolei wpływa na zaangażowanie młodzieży w życie wspólnoty parafialnej i lokalnej społeczności.

KSM pragnie docierać do ludzi młodych. Dla nich organizuje warsztaty, a także coroczne wydarzenia: Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, Wieczór z bł. Karoliną, Nocną Drogę Krzyżową z Kielc na Święty Krzyż, Konferencję Walentynkową, Bierzmoreko, czyli weekendowe dni skupienia dla kandydatów do bierzmowania
w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej.

Zachęcam Was, Młodzi, abyście wstępowali w szeregi KSM-u. W Stowarzyszeniu znajdziecie wielu przyjaciół, a przede wszystkim Jezusa Chrystusa. Wszystkim Diecezjanom, a szczególnie rodzicom naszej młodzieży, polecam dzieło KSM-u modlitewnej pamięci i z serca błogosławię.

Wasz biskup     † Jan Piotrowski