OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.10. 2016 – 29 Niedziela Zwykła

– w czwartek wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana

– w piątek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię

– w sobotę wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża

1…. We wtorek Kościół wspomina Św. Łukasza Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom Pogotowia, szpitali życzymy wytrwałości i cierpliwości w ich trudnej i odpowiedzialnej misji.

2….Przed tygodniem z racji XV Dnia Papieskiego zebraliśmy do puszek na rzecz ubogiej, uczącej się młodzieży 980 zł. Bóg zapłać.

3…W miniony czwartek przeżywaliśmy ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim przygotowującym figurę Matki Bożej do procesji, jej ubranie i uczestniczącym w modlitwie.

4…. Zmarł śp. Gustaw Złomek z Zagród. Wieczny odpoczynek…

5…. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad. W tradycji katolickiej czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych W duchu wiary w życie wieczne pośpieszmy z pomocą naszym zmarłym. Zanieśmy im jako wyraz wdzięczności i troski o zbawienie dar Mszy św. i modlitwy. Czynimy to zgodnie z tradycją w wypominkach. Wypominki roczne będą czytane przed Mszą św. o godz. 11.00, a półroczne przed 12.30. Wypominki jednorazowe czytamy od 2 do  8 listopada. Ofiary na wypominki tak jak w ubiegłych latach według uznania i możliwości. W dzwonnicy możemy pobrać kartki na wypominki razem z kopertami.

6….Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie” zaprasza do udziału w inicjatywie modlitwy „Milion dzieci modli się na różańcu”. Odpowiedzią na liczne konflikty zbrojne, których ofiarami są także dzieci, niech będzie modlitwa różańcowa dzieci ze wszystkich kontynentów o pokój i jedność na świecie, która przewidziana jest na dzień 18 października. Zapraszamy wszystkie dzieci na różaniec w tym dniu, aby w łączności z innymi modlić się w tych intencjach..

7… W przyszłą niedziele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Niech to będzie  czas pamięci i modlitwy za misje.

8… Margaretki – to ruch osób modlących się za kapłanów. Co miesiąc w Imbramowicach w Sanktuarium Męki Pańskiej w dekanacie Skała odbywa się czuwanie grup Margaretek, któremu patronuje inny święty. W najbliższy piątek o godz. 19.30 patronować będzie Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, której relikwie z naszego kościoła modlący się mogą uczcić. Margaretki z naszej parafii chętne na to szczególne czuwanie proszę o kontakt ze mną.